pexels
Kodune isolatsioon võib muuta paarisuhte lähedasemaks või siis tekitada pingeid. Kuidas see aga seksuaalelule mõjub?

"Alates sotsiaalse isolatsiooni kehtestamisest New Yorgis tõusis korralikult meie veini tarbimine, aga vahekorra sagedus on pigem langenud," tunnistab 27-aastane Nicholas.

"Ma arvasin, et me abikaasaga hakkame palju seksima, arvestades kogu seda aega, mis me koos veedame, aga me oleme selle olukorra algusest vist ainult paar korda vahekorras olnud. Me oleme küll lähedased ja kallistame palju, aga ei tegutse kuigivõrd," ütleb 38-aastane Nicky.

Üks probleem peitub kollektiivses ärevuses. "Mu ärevustase on nii kõrge, et mulle ei tundu, nagu suudaks seks seda paremaks muuta. On väga raske ennast õigesse meeleollu viia," tõdeb 40-aastane Iris, kes on olnud abielus 12 aastat.

Psühholoogiadoktor Alexandra Solomon ütleb, et stress on teada-tuntud libiido hävitaja. "Spontaanne kirg on midagi, mida mõnedel meist on rohkem ja teistel vähem, kuid mis on tavaline suhte alguses. Mida pikemalt koos ollakse, seda rohkem muutub meie kirg sõltuvaks erinevatest teguritest. Meie eellased olid inimesed, kes jätsid vahekorra koopas pooleli, kui tiiger silmapiirile ilmus, nii et stressi hävitav mõju libiidole on normaalne," selgitab doktor.

Kuid kas seks saab ärevustunnet vähendada? Iris tunnistab, et on mõelnud, et kui nad rohkem vahekorras oleksid, tunneks ta end ehk rahulikumalt. Psühholoogid kinnitavad, et tal on õigus. Kuigi seks võib olla viimane asi, millega tegeleda tahad, aitab see stressi leevendada.

Kui sa ei tea, kuidas alustada, soovitab seksiterapeut Laurie Watson alustada vaikselt ihu-ihu vastas kontaktist ja lihtsalt teineteist embuses hoida. Kõige hullem on terapeudi sõnul, kui paar omavahel ei räägi, kuid mõlemad tunnevad ennast halvasti, et viimasest korrast nõnda palju aega möödas on.

Allikas: Vogue

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!