Allan Filipe Santos Dias/ Unsplash
Laul ütleb küll, et pärast lahkuminekut tuleks möödunud päevist säilitada meeldiv mälestus ja naeratades edasi minna, kuid kes selle võimalikkust tegelikult usub? Või on soovitusel siiski tõetera sees? Toome välja seitse soovitust, kuidas on mõistlik lahku minna.

1. Ole enda vastu aus. Kui asi on läbi, siis on see läbi. Kui teie ootused ja kujutelmad ei vasta enam ammu tegelikkusele, tuleks hakata mõtlema – vahest oleks eraldi parem.

2. Kui sul on raske otsustada, kirjuta oma mõtted paberile. Kas või plusside ja miinuste loeteluna.

3. Säilita iga hinna eest rahulik suhtluskeel, isegi kui teine pool ärritub. Luba tal oma vihast üle saada, kuid ära anna valeootusi, et loobud lahutusest või oma nõudmistest.

4. Ära oota, kuni teine ise su maha jätab. Kaugemas perspektiivis ei tee see tema lahkuminekust ülesaamist kergemaks, vaid annab talle signaali, et sa ei pea temast lugu. Väheste ego suudab selle alla neelata.

5. Anna aega. Valu läheb mööda. Luba endal (või eksil) paraneda. Ära suru oma sõprust peale või ära kiirusta teise semutsemist heaks kiitma, kui see sind liigselt kurnab.

6. Seks eksiga pole enamasti lahendus. Kas suhte ülessoojendamisel kaoksid vanad probleemid? Kui ei, siis ära tee seda, ükskõik kui magus ka ahvatlus poleks.

7. Uue kaaslase asi pole sõbrasuhteid eksiga keelata. Pigem peaks uus kaasa endalt küsima, miks ta on armukade ja kuidas ta sellises olukorras üldse loodab edukat suhet arendada.

Allikad: Divorce.com, Womandivorce.com