Priscilla Du Preez / Unsplash
Pereterapeut Meelike Saarna kirjutab Facebooki lehel Parem Elu, et suures plaanis on meil elus neli aega: isiklik aeg, paari aeg, pere aeg ja töö aeg. Kuigi kõik need ajad on tähtsad ja vajalikud, on meil erinevates elujärkudes nende jaoks erinevad võimalused.

Pereterapeut tõdeb, et ideaalset tasakaalu pole olemas, kuid oluline on mõista, mis on antud eluperioodis kõige tähtsam ja mis teisejärguline.

"Kui lapsed on väikesed, vajavad nad palju hoolt ja tähelepanu ning nii kipub isiklik ja paari aeg drastiliselt vähenema. Siiski on väga oluline ka sel ajal näpistada aega iseendale ja paarile ning olla märkav partneri vajaduste osas. Ka viis minutit rahulikku kohvijoomist (isiklik aeg!) või kümme minutit kaisus olemist (paari aeg!) aitab veidigi puuduvat katta."

Tihti sõltub paarisuhte kvaliteedist peresuhete kvaliteet, ka sellepärast ei tohi kahekesi olemise aega miinustesse lasta.

Kuidas käituda? "Isegi kõige kiiremal ja pingelisemal ajal kestab päris korralik kallistus viisteist sekundit, ja see viisteist sekundit iga päev aitab kindlasti kaasa partnerite armastava ühenduse püsimisele. Eeldusel, et kiireid aegu osatakse aeglasematega vaheldada ja siis on taas võimalik teineteisesse süveneda ning olla koos parimal kummalegi sobival viisil," annab pereterapeut hea soovituse.