NeONBRAND/ Unsplash
Kui püüad rasedaks jääda (või seda vältida), tasub teada, et kõige rohkem mõjutab seda ovulatsiooni aeg, sinu ja partneri vanus, suitsetamine ja partneri sperma kvaliteet. Täna on küll rasestumisvastaste vahendite päev, aga vaatleme veel, millistel faktoritel on väike mõju rasestumise tõenäosusele.

1. See, kui palju mees telerit vaatab.

Meestel, kes vaatavad päevas vähemalt viis tundi telekat, on madalam spermatosoidide kontsentratsioon kui meestel, kes telerit üldse ei vaata.

2. See, kui stressis sa oled.

See on päris oluline faktor. Naised, kes teatasid, et nende stressitase on keskmisest kõrgem, suutsid rasestuda 45 protsenti väiksema tõenäosusega.

3. Mehe välimus.

Veider, aga tõsi: mehelikuma välimusega meestel (neil on laiem nägu jne) kipub olema madalama kvaliteediga sperma.

4. Mehe intelligentsus.

Kõrgema IQ-ga kaasneb üldiselt kõrgem spermatosoidide kontsentratsioon.

5. See, kas mees käib kuumas vannis.

Kui ta naudib kuuma vanni, langeb rasestumise tõenäosus. Ühes uuringus osalenud meeste spermatosoidide kontsentratsioon paranes, kui nad vältisid kolm kuni kuus kuud kuumas vannis käimist.

6. See, kas ja kuidas mees sülearvutit kasutab.

Läptopi süles hoidmine kahjustab sperma kvaliteeti. Ühest uuringust selgus, et sülearvuti alla asetatud spermanäidiste puhul lõpetas 25 protsenti spermatosoididest liikumise (läptopist eemal juhtus seda ainult 14 protsendiga).

7. See, kas sa toidad parajasti rinnaga.

Enamikul emadest pole imetamise ajal ovulatsiooni, nii et tõenäosus selle perioodi jooksul järgmist last ootama jääda on üsna väike.

8. See, millist aluspesu mees kannab.

Spermale mõjub hästi ülejäänud kehast madalam temperatuur, nii et rasestumise saavutamiseks tasub eelistada aluspükse, mis ei suru munandeid keha vastu.

Allikas: glamour.com