Freestocks.org/ Unsplash
Miks naised petavad? Peamiselt selleks, et tunda end (taas) imetlus- ja ihaldusväärsena, teab naine, kes tunneb nii petmise häid kui ka halbu külgi.

1. Te olete mehega teineteisest lahku kasvanud. Sina tahad käia ooperis, aga teda huvitab ainult jalgpall. Ja siis kohtad sa kedagi, kes jumaldab Verdit…
2. Su püsisuhe on muutunud liiga olmeliseks. Abikaasaga räägid sa ainult lastest, rahast ja uuest pesumasinast. Kõrvalsuhet aga liisingumaksed ei paina.
3. Illusioon on hajunud. Aja jooksul osutub elukaaslane hoopis teistsuguseks meheks, kui sa lootsid. Sa ei julge suhtest välja astuda, kuid hakkad otsima uut printsi.
4. Kirg on lahtunud. Sa võid olla oma abieluga üldjoontes rahul, mees on “täitsa okei” ja puha, aga sa igatsed oma ellu midagi uut, põnevat ja erutavat.
5. Sinu ego tahab upitamist. Kuigi teie suhe on hea, vajad sa võib-olla kinnitust, et oled endiselt ihaldusväärne. Miski ei paku seda paremini kui uus austaja.
6. Sa maksad kätte mehe truudusetuse eest. Kui tead või kahtlustad, et mees on sind petnud, tundub kõrvalehüpe igati õigustatud lohutusena.

Ja mida ütlesid klassikud?

* “Armastus on mäng, milles alati petetakse.” HONORÉ DE BALZAC
* “Ma tean, et armastus ja iha ei ole alati teineteise kaaslased.” STEPHENIE MEYER
* “Inimene peaks alati olema armunud – see on põhjus, miks ta ei tohiks kunagi abielluda.” OSCAR WILDE
* “Öeldakse, et naise truudus on nagu tuul. See püsib samana, aga muudab vaid suunda.” MIKA WALTARI
* “Moraalne on see, mille järel sul on hea tunne, ja ebamoraalne see, mille järel sul on halb tunne.” ERNEST HEMINGWAY

Lugu ilmus 2010. aasta novembrikuu Annes & Stiilis.