Seksuaalne ahistamine tähendab seda, et üks inimene osutab teisele seksuaalset tähelepanu, mida too ei soovi. Kuna ahistamine on üks igavesti loov tegevus, siis saab ahistada väga erinevalt. Seda võib teha sõnadega, näiteks kui õpetaja koolis või töömees tänaval nimetab sind kullakeseks. Teinekord pole sõnu vajagi, näiteks kui võõras inimene sind tänaval kannist krabab, su tee tõkestab, sabas kõnnib või klubis tantsides end vastu sind hõõrub.

Töökohas võib ahistamine väljenduda kommentaarides, mis korduma kippudes häirima hakkavad, näiteks esteetilistes hinnangutes (“Sa näed täna nii hea välja!”). Ahistav võib olla ka see, kui jõllitatakse su teatud kehaosi või tehakse su eraelu kohta kohatuid, ebamugavust tekitavaid kommentaare. Ahistavad võivad olla ka näiliselt süütud puudutused, kui ülemus või õppejõud paneb käe möödaminnes su õlale, ning üha intiimsemad katsumised, nagu siis, kui käsi kolib õlalt põlvele.

Vastupidi levinud eksiarvamusele saab ahistada ka lähisuhtes. Näiteks kui mees sunnib oma naist seksima (või ka vastupidi – naine meest), siis on see viisaka nimega ahistamine, tegelikult isegi vägistamine.

Ahistada saab edukalt eri paigus – kodus, tänaval, tööl, koolis… Sisuliselt igal pool. Eestis on ahistamine seadusega keelatud ja sooneutraalne. See tähendab, et seaduse silmis pole vahet, kas ahistaja on mees või naine. Tõe huvides tuleb lisada, et suurem osa ahistamisohvreid on pigem naised kui mehed.