Ioana Casapu/ Unsplash
Teadagi on näägutamine asi, mida mehed põlgavad. Kuidas siis sellega oma elus tagasi tõmmata, hoolimata sellest, et kiusatus nagu oleks?

1. Lihtsalt lõpeta näägutamine. Nagunii ei saavuta sellega midagi. Pane suu kinni ja loe mõttes viiesajani, kui vaja.

2. Kuidas siis oma sõnum pärale viia? Oota veidi ja küsi positiivse tooniga, miks ta ei taha sinu soovi hetkel täita. Võid kuulda täiesti asjalikku põhjust!

3. Esita oma soov palvena, mitte käsuna! Mitte: “Mitu korda ma pean sulle ütlema, mitte kunagi sa mind ei aita, alati pean ma sinu järelt koristama!“, vaid: “Kallis, kas sa saaksid mind palun aidata ja teha...” Võid lisada ka meelituse stiilis: “Mitte keegi ei saa sellega nii hästi hakkama kui sina...” Sa ju tead, mis sinu kallist kaasat liigutama paneb!

4. Mõtle järele, kas sinu väljendatud soov või nõudmine oli möödapääsmatu. Paljud naised hoiavad peas äraspidist tehtud-tegemata tööde nimistut, millele üritavad vahel allutada ka lähikondseid.

5. Tuleta meelde, et sa armastad oma kallimat. Unusta eelmised luhtumised. Enamasti on näägutamiste taga mõlema poole vajakajäämised. Keegi meist pole nii patuta, et teise pihta esimesena kivi visata. Tema ei vii prügikasti välja, aga sina raiskasid toiduraha kleidile.

Soovitused ilmusid 2013. aasta septembrikuu Annes & Stiilis.