Priscilla Du Preez / Unsplash
Käitumisteadlased on jõudnud rõõmus­tavale äratundmisele ning soovitavad: selle asemel, et proovida esimesel kohtingul jätta endast muljet kui väga normaalsest inimesest, näita parem, mil moel sa imelik oled!

Teadlased on eeldanud, et meestele meeldivad võimalikult šabloonsed naisterahvad (mäletad filmi “Stepfordi naised”?!), aga ühe uuringu tulemused viitasid muule: nii mehed kui ka naised eelistasid pisut imelikke (ja seega huvitavaid) kaaslasi igavavõitu “normaalsusele”.

Uurimused näitavad, et üle 80% inimestest moondavad kohtingusaidil tegelikkust (vanus, hobid, amet; tuunitud pilt jm). Mõtle ise: kui keegi näeb su profiilil sõnu “meeldib muusika ja reisimine”, tekitab see igal juhul vähem huvi kui väide “meeldib öösiti pähklivõiküpsiseid teha ja hooaegade kaupa õudusseriaale vaadata”.

Samuti leiti, et kui sul on millegi kohta arvamus – isegi kui see partneri omaga üldse ei ühti –, ütle see esimesel kohtingul välja. “Mulle ei meeldi kutsikad, sest...”, “Mulle meeldib lörts!”, “Stringid ei ole riietusese”, “Enne närin oma käe otsast kui järgmist James Bondi vaatama lähen”. Isegi kui ta pole sinuga nõus, jätad sa ta ajusagaratesse tugevama jälje kui mahedad vaniljevastused stiilis “Jaa, mulle meeldib ka vahel tennist vaadata”.

Kui endaks olemine kohe alguses liiga hirmus tundub, siis lohuta end sellega, et varem või hiljem saab ta ikkagi teada, kuidas sa imelik oled – ning meeldejääv detail loob suurema võimaluse, et tuleb ka teine kohting või et netivestlus üldse kokkusaamiseni viib.