Tuttav näitsik pihtis, kuidas ta pärast kolmeaastast kooselu istus kord paljalt ja provokatiivselt oma mehe ette kirjutuslauale, kuid kaasa silmad jäid kleebituks arvutiekraanile, nagu oleks naine vaid lillepott. Ja seda vaatamata asjaolule, et mõlemad pidasid teineteist oma elu armastuseks. New Yorgi suhteterapeut Esther Perel, bestselleri “Mating in Captivity” autor, on oma 25aastase praktika käigus sadade paaride puhul näinud, et erinevalt sageli levinud arvamusest ei garanteeri hingesugulus automaatselt kuuma seksi.

Alati on olnud paare, kes lepivad leebe armastuse ja napi seksiga ning veavadki niimoodi lõpuni välja. Kuid paljud teised tõdevad, et hea seksi puudumine võib lõpuks saada põhjuseks, miks oma laste ema või isa juurest lahkutakse. Parim näide on keskeakriis, kus inimene, kellel on justkui kõik olemas, seab perekonna püsimise ohtu, et korrakski kogeda “midagi enamat”. Eriti suur risk kõrvalsuhete tekkimiseks on Esther Pereli sõnul olukorras, kus inimesel sureb üks vanematest, hea sõber või on ta ise saanud arstilt halvad uudised. Siis tuntakse otsekui surma hingust kuklas ja erutav seks pakub võimaluse tunda end taas kord elusana. Just erksuse tunne ja elumahlade voolamise tajumine on tegurid, miks head seksi niivõrd hinnatakse.

Paljulubav algus

Ühel päeval kohtad oma hingesugulast ja ideaalset sekspartnerit. Teie koosolemine on peadpööritav ekstaas – kunagi varem pole sa nii selgelt tundnud argireaalsusest kõrgemal olekut. Su ainus soov on, et see tunne kestaks igavesti. Ajapikku avastad, et oled justkui suhtevanglas ja et partner, kes on nüüd sinu külge ankurdatud, ei tekita sinus enam endist erutust...

- Kuidas kirg uuesti üles leida?

- Kas see on võimalik?

- Mida meeles pidada?