Brooke Winters / Unsplash
Armastus ja armumine on salapärased asjad, mida on palju uuritud, kuid mida me siiani lõpuni ei mõista. Ent mõned armumist mõjutavad faktorid on uuringutes üsna palju tõestust saanud. Siin on seitse eriti huvitavat avastust.

1. Me kipume armuma inimestesse, kes on meie moodi: kellel on sarnased väärtushinnangud, elukogemused, vanus ja kes on väliselt atraktiivsuselt meiega samal tasemel.

2. Sageli armutakse isikusse, kes meenutab meie vastassoost vanemat. Sarnasus võib peituda näiteks silma- või juuksevärvis. Teatud rolli mängib ka vanus: inimesed, kelle vanemad on noored, valivad endale suurema tõenäosusega noorema partneri.

3. Avatud ja enesekindla hoiakuga inimesed mõjuvad atraktiivsemalt kui endassetõmbunud asendit demonstreerivad inimesed (näiteks käed risti rinnal).

4. Palju mõjutab meid pikkus, eriti meeste puhul.

5. Närvikõdi on suurepärane eeldus kedagi armuma panna. Kui satume kohtingul põnevasse situatsiooni, seostab aju edaspidi sellest tulenenud erutust isikuga, kellega seda jagasime. Nii et lõpp igavatele kohtingutele!

6. Naeratamine aitab välimust atraktiivsemaks muuta. Meid lihtsalt köidavad positiivsed inimesed.

7. Parim moodus kellessegi armuda on teda tundma õppida. Ühes maailmakuulsas uuringus kästi võhivõõrastel isikutel esitada teineteisele 36 isiklikku küsimust. Tulemused näitasid, et sel viisil on võimalik armuda peaaegu ükskõik kellesse.

LOE LISAKS: KOGEMUS | Pärast kuus aastat kestnud suhet elasime küll koos, aga mis meid peale olme üldse sidus? Need 36 küsimust muutsid kõike

Allikas: iflscience.com