Simon Hattinga Verschure/ Unsplash
Enamik inimesi soovivad partnerit, kes on tähelepanelik, hooliv ja – juhul kui sa otsid eksklusiivset suhet – siis ka tõeliselt pühendunud. Jah, kõik need imelised omadused! Vahel aga, eriti siis kui sa järgid umbes iga maailma romantilise filmi soovitusi, mille kohaselt peaksid hindama üliromantilisi žeste, võib sinu potentsiaalse partneri „rüütel valgel hobusel“-stiilis käitumine hoopis tõsiseid vigu varjata.

Selleks, et vältida pettumust, kui partner, kes tundub „teistsugune“ järsku kaob, ole tähelepanelik järgneva kuue ohumärgi osas.

Ta avaldab sulle armastust väga varakult

Kui sa oled varem olnud koos partneriga, kellel oli raske ka pärast kuut suhtesoldud kuud oma tundeid väljendada, siis võib tunduda tõeline õnnistus, kui keegi teatab kiirelt ja enesekindlalt, et on sinust huvitatud.

Toronto ülikoolis suhtepsühholoogiat õpetav Dr Mariana Bockarova sõnab aga, et kõik oleneb sellest, kuidas ta täpselt armastust avaldab. Kui sulle keegi väga meeldib, on loomulik, et tunned kohest kiindumust, kuid kui ta ütleb juba pärast paarinädalast deitimist midagi sellist: „Ma olen sinusse täielikult armunud“ või „Ma tean, et oled minu hingesugulane ja ma tahan kogu ülejäänud elu sinuga veeta“, soovitab ekspert sul paar sammu tagasi astuda.

„Kuigi ei saa väita, et see kehtiks kõikide suhete puhul, siis on just äärmiselt varajane tunnete väljendamine kahjuks liigagi tavaline kontrollivate, ahistavate ja nartsissistlike partnerite puhul,“ ütleb Dr Bockarova.

Kuigi selliste omadustega inimesed võivad tõepoolest arvata, et nad ongi armunud, siis tegelikult ei ole võimalik, et nad juba nii kiiresti sind ja sinu vigu tunneksid, toonitab Dr Bockarova. Seega, kui ta märkab sinu puhul ajapikku midagi, mis seda perfektset pilti moonutavad, võid saada agressiivsuse ja külmuse osaliseks. Kõige halvimal juhul võib sul tekkida tunne, et sa ei saa end vabalt tunda, kuna sa ei taha talle pettumust valmistada.

„Soovitaksin kindlasti olla ettevaatlik, kui keegi hakkab tegema suursuguseid žeste enne kui sind tundma on õppinud,“ ütleb Dr Bockarova. „Tea, et pikaajaline ja terve armastus nõuab suhtlemist, usaldust, usaldusväärsust ja siirast hoolimist – kõikide nende ehitamine võtab aga aega.“

Ta jagab juba esimesel kohtingul enda kohta liiga palju

Liigagi lihtne on arvata, et inimene, kes jagab enda kohta juba esimesel kohtingul palju infot tunneb sinuga kohest sidet. Seda eriti juhul kui ta räägib detailselt oma lapsepõlvest või perekonnast, mis näitab, et ta ei karda end avada. Dr Bockarova sõnul peaksid aga siiski ettevaatlik olema, kui vestlus läheb varasematele suhetele.

Kui tema endine partner tuleb naturaalselt jutuks näiteks sellises kontekstis, kus ta räägib mõnest reisist või konkreetsest vahejuhtumist, on see loomulik. Kui ta aga räägib pikalt ja laialt oma varasemast kohtinguelust ja meenutab oma endist kaaslast negatiivselt, siis ei pruugi tema puhul olla tegemist just kõige õigema inimesega, kellega uut suhet alustada.

Ta on sinuga vahetpidamata ühenduses

Kui sa alles hakkad uue potentsiaalse partneriga suhtlema, siis on igati normaalne (ja tore!) palju rääkida ja sõnumeid saata. See on kindlasti tunduvalt romantilisem kui kutt, kes võtab neli päeva aega, et sulle ühesõnaline vastus saata. Kuid lõppematu rääkimine, helistamine ja sõnumite saatmine võib olla ohumärk.

„Ta võib inimestesse vägagi kiiresti kiinduda ega oska mõistagi, et temapoolne suhtlus on sinu jaoks liiga palju,“ selgitab Dr Bockarova. Ole ettevaatlik, kui ta vastab vihaselt palvele anda sulle veidi rohkem hingamisruumi või hakkab sinus süütunnet tekitama.

Ta tahab sinuga KOGU AEG koos olla

Teoreetiliselt kõlab: „Ma ei suuda ilma sinuta elada!“ vägagi meelitavalt, sest see tekitab sinus tunde, et sa oledki suurepärane inimene. Kui aga kaaslane, kellega oled just suhtesse astunud tahab igal õhtul sinu juurde tulla, – isegi, kui sa oled talle selgeks teinud, et sa teed tööd või oled koos sõpradega või tahad lihtsalt üksinda olla – siis ole ettevaatlik.

„Kui ta ütleb, et tahab sinuga veelgi rohkem koos aega veeta, võib olukord kiirelt mürgiseks ja ebatervislikuks muutuda. Seda eriti juhul kui ta sulle survet avaldab või teeb endast kõik oleneva, et sinus süütunnet tekitada, kui sa tahad temaga koos olemise asemel lihtsalt oma isiklikele hobidele keskenduda või oma sõpradega aega veeta,“ märgib Dr Bockarova. „Suhted peaksid põhinema ühisel usaldusel, hoolimisel ja armastusel, mitte sundimisel, manipuleerumisel või hirmul.“

Ta on sinu osas äärmiselt kaitsev

„Ma armastan sind liiga palju, et isegi kujutada sind kellegi teisega koos ette!“ võib esimesel korral armas tunduda, kuid pidev taoline suhtumine on tõeline ohumärk ebatervislikust armukadedusest.

„Armukadedus on igati normaalne reaktsioon ohule suhtes,“ ütleb Dr Bockarova selle aegade algusest tuntud emotsiooni kohta, mil inimene kahtlustab, et tema suhe võib olla ohus. Siiski, irratsionaalne armukadedus võib olla märk sellest, et partner on kontrolliv.

„Kui sa leiad end olukorrast, mil pead põhjendama ja välja vabandama täielikult süütut käitumist või nõuab partner, et ta saaks näha sinu telefoni või sotsiaalmeedia kontot ning see tekitab sinus ebamugava tunde ja selline käitumine ei ole vastastikune, on see kindel ohumärk,“ ütleb ta.

Ta annab uskumatuid ja äärmiselt suursuguseid lubadusi

Ei, me ei ütle, et laused nagu „ma ei teeks sulle kunagi haiget“ on halvad, kuid vahel võib olla olukord selline, et inimesed, kes annavad ülivõrdes lubadusi, et nad ei jäta sind kunagi maha ega tee sulle kunagi haiget, teevad just täpselt seda.

„Parim oleks kõigepealt pöörata tähelepanu inimese tegudele ja väärtustele, enne kui võtad kogu südamega kinni tema sõnadest,“ hoiatab Dr Bockarova, lisades, et pikaajaliselt võivad omavahel täielike vastanditena toimivad sõnad ja teod viia pettumuse ja valuni.

Jäta meelde, et partnerid, kes võtavad sinu rõõmustamiseks ette äärmiselt suursuguseid ja uskumatuid žeste, ei pruugi alati olla just parimad pikaajalised kaaslased. Seda vaatamata sellele, kuidas nad oma pühendumist sulle väljendavad. Ainult aeg näitab, kas ta kuulab sind tõeliselt, võtab omaks sinu vigu, austab sinu iseseisvust ja tekitab sinus tõeliselt armastatud tunde.

Allikas: Cosmopolitan