Migai Stefan/ Unsplash
Seksuoloog-psühhiaater Helgi Toomsalu meelest on liiga paljud naised võtnud üle mehelikud käitumismallid, kaotades ära iseenda.

Kuidas saada teada, mida ma üldse vajan?

Kõigepealt tuleks loobuda igat sorti pseudoasjade võtmisest oma ellu. Lasta lahti kõigest sellest, mis ei valmista enam rõõmu. Kui koristan kodu ega taha enam mõne asja pealt tolmu pühkida, siis tuleks see ese ära kinkida või minema visata. Samamoodi töökoht, mis enam ei rõõmusta, ja oma aja ära elanud suhted.

Paljud naised on sättinud end pangalaenude ja muu sarnasega nii suurde oravarattasse, et tekib küsimus: millal nad siis elama hakkavad? Ühel päeval, kui laen saab makstud, võib selguda, et lapsed on vahepeal suureks kasvanud ning kõik, mida oleks justkui tahetud maailmale anda, on jäänud inimese sisse ja ta isegi ei tea, mis see on.Kui vastuvõtule tuleb mõni karjääriinimene, kes on hakanud end selles oravarattas õnnetuna tundma, siis olen vahel küsinud: kui sul poleks kõike seda, mis praegu on, mis sul siis oleks? Mis juhtuks, kui sa ei elaks enam nii suures majas ning sul polekski moodsat köögimööblit?Võib selguda, et vanajumal on meile kõik vajaliku kaasa andnud ja suur osa häid asju on ilma rahata. Näiteks puhas õhk, linnulaul ja imeline loodus. On nii vähe asju, mille jaoks õigupoolest raha tarvis läheb, ja ka sellest vähesest saab inimene valida, mida ta kõige rohkem vajab.

Kui palju on abielusid, mis võiksid juba lõppenud olla?