Lauren Lulu Taylor/ Unsplash
Kas olid issi printsess või tulid talle meelde ainult mingi jama korral või puudus ta sinu elus üleüldse? Iga naise elu kõige olulisem mees on tema isa. Suhe isaga paneb paika meie ego ja naiselikkuse, võime teisi mehi armastada ja iseendaga rahul olla.

Eelkõige on aga vaja seda endale tunnistada. Suhtel isaga on oluline roll selles, et väikese tüdruku minapilt suure tüdruku omaks kasvab. Me mõtestame end isa kaudu, me armastame teda, trotsime teda – ja peame õppima oma trotsist üle saama.

Kuid vaatame, mida naised sellest suhtest räägivad. “Minu elu kõige suuremad luhtumised on tulnud sellest, et ma pole suutnud leppida, et mu elus pole enam isa. Et ta mind maha jättis. Ja hiljem, et mina teda aidata ei suutnud – kas või viinaravile saatmisega,” lausub 34aastane Stiina ägedalt. Tal on seljataga mitu seanssi psühhoteraapiat.

“Isalt õpitu on teinud minust õnneliku inimese,” tunnistab Heili. “Olen õppinud ennekõike seda, et kui saad, siis aita, ja kui tundub, et ei saa aidata, siis püüa ikka.” 35aastane Niina sai isalt kaasa armastuse korralikult tehtud töö vastu. “Ainult et minu isa meelest ei ole miski kunagi nii hästi tehtud, et asi ka kiitust vääriks,” lisab ta vaikselt.