Foto: Unsplash
Kui soe suvi tõi sinu ellu kellegi erilise, soovid kindlasti teada, kas sellel suhtel võiks ka kaugemas perspektiivis potentsiaali olla. Suhteabi psühholoog-pereterapeut ja raamatu “Kuidas hoida armastust” autor Kärt Kase annab sinu küsimustele vastused.

K: Tutvusin temaga puhkusereisil, kus päevad olid põnevate tegevustega täidetud ja meie suhe algas päris tormiliselt. Nüüd soovin teda aga päriselt tundma õppida. Kuidas?

V: Puhkusesuhted võivad areneda aastaajast olenemata ja just siis, kui ollakse tavapärasest rutiinist väljas ning on rohkem aega meelepäraste tegevuste jaoks.
Koos tegutsemine liidab, nii et see on hea samm suhet arendada. Suhte ankruks on aga minu meelest põhiväärtused ehk see, mille järgi sa elad, mis on sulle oluline ja millest sa ei soovi või ei suuda loobuda. Kõige kiirem viis väärtushinnangute teadasaamiseks on sel teemal vestelda. Näiteks sellest, kuidas suhtutakse soorollidesse – kas sobib ajalooliselt välja kujunenud mehe-naise roll või nähakse mõlemat kui võrdset partnerit. Kindlasti tasub rääkida sellest, milline inimene soovitakse olla, millist elu elada: materiaalselt kindlustatud, seiklusrikast ja vahelduvat, altruistlikku ja askeetlikku, stabiilset... Hea on puudutada lastekasvatamise teemasid, näiteks kas “hoiaksin ohjad enda käes, sest ma tean, mida laps vajab” versus “laps on tulnud siia ellu mind õpetama ja ma lasen tal toimetada ta soovide järgi”.

K: Millised on mär­gid, et suve­­suhtest võib kujuneda midagi tõsisemat?