Unsplash
Oled sa kunagi mõelnud, mida teevad teisiti need paarid, kellel õnnestub pikaks ajaks teineteise lummusse jääda võrreldes nendega, kel säde ajapikku hääbub? Paarinõustajad terves maailmas on ühel nõul — igaüks peab suhtes olema isekas. Alles siis, kui iseennast täielikult mõistad, on sul ka kaaslasele midagi pakkuda. Täpselt nagu lennukis, kus kõigepealt paned hapnikumaski ette iseendale.

Kuigi see võib algul kõlada veidralt, peidab antud mõttekäik sügavat tõde, mille kohaselt on oluline säilitada oma “mina” ning seada paika piirid ja enda isiklik ruum, mida mõlemad partnerid austaks. See aitab vältida pikaajalisse suhtesse tasahilju hiilivat rutiini. Sa pole praegu enam sama inimene, kes sa olid siis, kui oma kallimat kohtasid. Seega, anna endale aega toimuvatest muutustest ja arengutest aru saada, selgitamaks välja, kus paiknevad sinu piirid. Kui oled need leidnud, ole partneriga aus ja avatud ning palu (kuid ära nõua!) sama ka temalt.

Mõtled nüüd ilmselt, et tore soovitus küll, aga kuidas seda ellu viia? Alusta emotsioonidest. Analüüsi seda, kui mugavalt tunned end kaaslasele tundeid paljastades? Kas juhtub tihti, et pisendad oma muresid, et vältida arusaamatusi, vaidlust või partnerile etteheidete tegemist? Kuigi see võib pealtnäha tunduda altruistliku liigutusena, kahjustad sa tegelikult teievahelist suhet, asetades partneri heaolu enda omast ettepoole. Soovitud kodurahu asemel paned aga hoopis aluse sisemisele käärimisele, mis kunagi edaspidi kindlasti "kaane pealt viskab".

Sinu isekuse allikas peab olema iseseisvus ning austus iseenda ja oma partneri vastu. Kui sul on kallimaga erinevad arusaamad, pole see sugugi põhjus vaidlemist alustada. Proovi läheneda potentsiaalsele konfliktiolukorrale suhtumisega, et teie mõlema vaatevinklid on õiged ning igaühel on õigus oma arvamust avaldada. Erinevate lähenemiste vaagimine, arusaamatuste rahulik lahendamine ning konsensusele jõudmine on tervislik, mõttetegevust arendav ning teie omavahelist sidet tugevdav tegevus.

Kui algus on tehtud ning rahulik arutlemine selge, on järg piiride paika panemise käes. Teisisõnu, anna partnerile teada, millised on teemad, mille osas sul on kategoorilised ja paindumatud veendumused. Selgitage välja, millised tegevused ja vajadused aitavad teil mõlemal igast päevast rõõmu tunda. Piiride seadmine ei tähenda reeglite ja piirangute kehtestamist, vaid iseenda eest hoolitsemist.

Allikas: The Every Girl