Andrey Zvyagintsev/ Unsplash
Seksuaalsus on tihedalt seotud iseenda teadvustamise ja oma tähenduse tunnetamisega, ning seda peetakse eluenergia üheks allikaks. Nii nagu oleme inimestena kõik erinevad, on ka igaühe seksuaalsus ainulaadne.

Seega on normaalne, kui oled seksist väga või ainult mõõdukalt huvitatud, ja on normaalne, kui tahad pidevalt erinevaid asju proovida või rahuldud ainult proovituga. Ära võrdle oma seksuaalsust teistega või sellega, mida arvad, et peaksid tundma.

Järgnev test suunab mõtisklema, kas sinu seksuaalsus väljendub intiimseima lähedusena, on see meelisklev ja paneb armastust avaldama või väljub seksuaalenergia sinust nii tormakalt, et kaotad enda üle kontrolli. Või tekitavad sõnad peenis, seks, orgasm jms sinus hoopis häbi ja hirmu?

Tõmba ring ümber sellele tähele, mis kõige rohkem sinu käitumist iseloomustab.

1. Millised rasestumisvastaseid vahendeid eelistad?
a) tabletid/plaastrid/spiraal
b) kondoomid
c) valvelolek/katkestamine

2. Kas ütlus, et “ei ole tundetuid naisi, on saamatud mehed”, on sinu meelest
a) õige
b) vale
c) selles on natuke tõtt

3. Kas ja kui sageli kasutad sõna “armastan”?
a) ütlen vahel oma partnerile: “Ma armastan sind.”
b) ma pole kunagi seda sõna kasutanud
c) kasutan sõna “armastan” sageli erinevate asjade kohta

4. Kõige paremat infot seksi kohta saad
a) raamatutest
b) ajakirjadest
c) pornofilmidest
d) sõpradelt
e) isiklikest kogemustest

5. Suudad sa/meeldib sulle seksida valges?
a) ei
b) jah
c) ainult küünlavalgel

6. Kas seksiksid /seksid väljaspool koduseinu?
a) jah
b) ei
c) ainult sel juhul, kui kedagi tõepoolest läheduses ei ole

7. Kas masturbeerimine on sinu meelest
a) seksuaalvahekorra aseaine
b) kasulik füüsilise ja psüühilise pinge maandaja
c) kahjulik harjumus, haigus

8. Kas seksile häälestumine toimub sinu arvates
a) ülalpool vööd
b) allpool vööd
c) inimese peas

9. Kõige rohkem erutab sind
a) erootiline foto
b) oma keha peegelpilt
c) alasti mehe või naise keha

10. Kus asuvad sinu keha kõige erogeensemad punktid?
a) kaelal
b) kõhul
c) reite sisekülgedel
d) seljal
e) sääremarjadel
f) kogu kehal

Testi tulemused

Liida oma vastuste punktid kokku järgnevalt:
a = 3; b = 2; c = 1;
a = 2; b = 3; c = 1;
a = 2; b = 1; c = 3;
a = 1; b = 2; c = 5; d = 4; e = 3;
a = 1; b = 3; c = 2;
a = 3; b = 1; c = 2;
a = 2; b = 3; c = 1;
a = 3; b = 1; c = 2;
a = 3; b = 1; c = 2;
10. a = 3; b = 1; c = 6; d = 4; e = 5; f = 2.

Ning leia tulemused ja psühholoogi soovitused:

Tulemused:

10-19 punkti ASEKSUAALNE
Sinu seksuaalsus on arenguteel. Praegu ei pea sa seksi enda jaoks tähtsaks. Võib-olla oled selles vallas pettumusi üle elanud? Tegelikult on sul nende küsimuste vastu teatud huvi küll, kuid sa kardad seda ja omapoolset algatust näidata. Tunned hirmu tunnete ja seotuse ees ning ilmselt pole sa veel ka seksuaalsust pea ja südamega sidunud. Asjaolu, et sind erutab iseenda palja keha peegeldus rohkem kui kellegi teise keha, viitab sellele, et saaksid oma seksapiili suurendada just enda keha kaudu. Kindlasti on sul palju erogeenseid punkte, millest sa veel teadlik pole.
Soovitusi:
Veena ennast, et sinu seksikus sõltub ainult sinust endast, mitte partnerite käitumisest või pädevusest, ja sa ei luba kellelgi oma tundeid ega tahtmisi jalge alla trampida.
Tõsta oma seksuaalset tundlikkust selliste autoerootiliste tegevustega nagu pikaajaline vannis mõnulemine, sule või sametiga oma keha silitamine, nahal tuule ja päikese tunnetamise nautimine.
Muuda oma suhtumist masturbeerimisse ja katseta seda, sest eneserahuldamine on naudingut pakkuv, seksuaalenergiat vabastav tegevus, mille kaudu saad teada, kust su keha eriti tundlik on ja mis sulle tegelikult meeldib.
Katseta seksuaalvahekorda valges ja väljaspool koduseinu.

20-29 punkti SEKSUAALNE
Sinu seksuaalsusega on kõik korras, sa tähtsustad seksi, kuid ei ole sellest sõltuvuses. Oled mõistnud, et inimesed ei ole sootud olevused ja et igaühel on õigus individuaalsusele. Seksi valdkonnas ei ole sul tabuteemasid, kuid ilmselt oled seksuaalsetes väljendustes veidi häbelik. Oled võib-olla alateadlikult adunud, et seksile häälestumise ja eelmängule reageerimise keskus asub peas, seetõttu naudid partneri alasti keha nägemist. Sa ei tunnista armastuseta seksi ja seksita armastust, otsid nende vahel keskteed. Ära veel loorberitele puhkama jää, vaid arenda oma seksuaalsust meisterlikkuseni.
Soovitusi:
Kui otsid seksist armastust, õpi tunnetama, milline vahekord seda kõige rohkem väljendab, ja loo selliseid.
Kui armastus on, aga seks lonkab, teadvusta oma tegelikke tahtmisi ja puuduta keha, avastamaks, kas ei ole su seksuaalenergia mingil põhjusel blokeeritud.
Leia oma kehal tuntud erogeensetele punktidele lisa, et saaksid kogeda kogu keha orgasmi ja ekstaasi.

Üle 30 punkti ÜLISEKSUAALNE
Sinu jaoks on seks nagu sport – sead eesmärgi ja seejärel suunad oma jõu ning teadmised selle saavutamisele. Seks on sinu huvi, sõltuvus, hobi, heategevus, meelelahutus, trenn ja meeleline nauding. Kellegi naeratus, pilk või mitte millekski kohustav flirt kutsuvad sinus esile kõige erutavamaid seksuaalfantaasiaid. Tänu neile ei olene sinu seksuaalne rahuldus ainult partneri reaalsest kohalolekust; ilmselt masturbeerid oskuslikult ja raseduse vältimiseks kasutad vahendeid, mida saad ise kontrollida. Sulle pakub pinget seksida erinevates kohtades ja situatsioonides väljaspool kodu. Sõna “armastus” tähendab sinu keelepruugis meeldimist.
Soovitusi:
Võiksid veidi muuta oma suhtumist seksi, sest seksisõltuvus nagu iga sõltuvus piirab tunde-, tahte-, mõtte- ja tegutsemisvabadust, teeb sinust orja.
Proovi vahel flirdile ja pilkudele aseksuaalne tähendus anda ning võid avastada hoopis teistlaadsed ihu- ja hingetõed.
Kuna seksi ületähtsustamine kipub lämmatama armastuse, oleks mõistlik endale selgeks teha, mida sa pikemas perspektiivis suhetest otsid. Ideaalne seks ei tähenda veel ideaalset suhet.

Lugu ilmus 2013. aasta veebruarikuu Annes & Stiilis.