Hutomo Abrianto/ Unsplash
Armastuse lahinguväljadel ei ole kergeid võite kellelgi. Nõuandeid, kuidas armastust hoida ja lahutusadvokaadi uksest kauge kaarega mööda käia, jagab vandeadvokaat Imbi Seimar.

Igas pikaajalises suhtes tuleb vahetevahel ette raskeid hetki, olgu tegu seaduslikult vormistatud abielu või usaldusel põhineva kooseluga, ning vahel näib lihtsam end ühistest kohustustest lahti kiskuda ja elumerel iseseisvalt edasi sõuda. Siiski tasub meeles pidada, et suhte lõppemisel ei pruugi probleem lahendust leida, kui sina ise jääd endiseks.

Kokkuvõttes võib olla kiireim tee õnneni hoopis suhteprobleeme harutades, mitte nende eest pagedes. Nõu saamiseks pöördusime kogenud lahutusadvokaadi poole, sest kes teaks paremini püsiva kooselu salavalemeid kui daam, kes on näinud kümneid paare lahku minemas – ja sageli üsna sarnastel põhjustel!

1. Jäta alles oma töö ja oma elu. Ehkki võimalus mitte tööl käia ja luksuslikku koduperenaise elu nautida võib tunduda ahvatlev, näitab statistika, et enamasti mõjub ühe partneri ülalpeetava staatus suhtele hävitavalt. Väga sageli jõuavad lahutusadvokaadi jutule paarid, kellest üks on teisest majanduslikus sõltuvuses, teist aga tüütab ülalpidaja seisund. Loomulikult leidub alati erandeid, kuid enne kui heast töökohast loobud, tasub põhjalikult kaaluda kõiki plusse ja miinuseid. Peaasi, et ei kerkiks küsimust, kuhu kadus see vallatu ja iseseisev naine, kes mehe südame hoogsalt põksuma pani. Kodu eest hoolitsemine on tähtis, kuid sa ei tohi selle käigus kaotada iseennast.

2. Jaga tähelepanu ja tunnustust. Igapäevased väikesed tähelepanuavaldused võivad suhte püsimist mõjutada rohkem, kui sa esialgu arvatagi oskad. Kõik see, mis armumise tuhinaga tuli justkui iseenesest, kipub suhte arenedes sageli ununema, ning paljud tülid ja pereprobleemid tekivad just ühe või mõlema partneri tähelepanunälja tõttu, teab kogenud lahutusadvokaat. Millal sa viimati kallimale pai tegid või midagi väikest, aga armsat kinkisid? Kui kaaslane sulle õhinal oma päevasündmustest räägib, kuula teda hoolikalt. Kui ta on midagi ägedat korda saatnud, jaga tunnustavaid sõnu ja kiitust südamest. Kirjuta näiteks paarilauseline armastuskiri ja serveeri see koos hommikukohviga. Või osta salaja piletid ta lemmikkontserdile ja tee talle üllatus. Võimalusi on palju, tarvis on vaid hoolida ja fantaasiat kasutada.