Tekst: Gerda Miller I Fotod: Shutterstock, tootjad
Unusta kunstripsmed ja mitmekordne tušikiht! Looritatud pilgu saavutad palju lihtsamalt – sul on vaja teada vaid paari nippi.

Kooluta ripsmeid. Koolutamine aitab luua illusiooni pikematest ripsmetest. Et vältida ripsmete murdumist ja tagada loomulikum mulje, tuleks neid koolutada kolmes etapis: juure juurest, keskelt ja otstest. Eriti efektse väljanägemise jaoks korda tegevust.

Kasuta primer’it. Jumestuskreemi alla soovitatakse kanda meigi­alus­kreemi, et tulemus oleks püsivam ja ühtlasem. See reegel kehtib ka ripsmete puhul. Primer muudab rips­med lopsakamaks ja hooldab neid samal ajal. Soovid eriti lopsakat ripsmekaart? Lisa veel mõned kihid!

Vali õige tušš. Tahad ripsmetele juurde pikkust, volüümi või siis mõlemat? Vali ripsmetušš alati eesmärgist lähtuvalt. Jälgida tuleks ka ripsmetuši harja – lühikeste ripsmete puhul võiks kasutada väiksema harjaga tušši, sest nii pääsed paremini ligi ka kõige pisematele karvakestele ja jätad laud puhtaks.

Ei mingit määrdumist. Ripsmetušš võib päeva jooksul kuluda, tagajärjeks soovimatud laigud silmade ümber. Selle vältimiseks soovitan kanda ripsmeotstesse veekindlat ripsmetušši, mis takistab määrdumist.