Shutterstock
Krüolipolüüs ehk krüoteraapia on viimastel aastatel kõvasti populaarsust kogunud mitteinvasiivne figuuri korrigeerimise meetod. Sellest räägivad nii pärast sünnitust supervormi saavutanud naised kui ka fitnessikuningannad. Milles peitub külmravi edu võti ja milliseid vigu sellega lihvida saab?

Krüoteraapia aitab soovitud piirkondades ümbermõõtu vähendada, olles imeline võimalus ja ohutu alternatiiv rasvaimule. Protseduur sobib normaalse kehakaaluga või kergelt ülekaalulisele inimesele. Kõige tüüpilisemad naiste murekohad on reied ja kõht, sest väidetavalt „sulab” just nendest piirkondadest rasv kõige aeglasemalt.

Abi saab juba esimesest protseduurist, mis vähendab rasvkude kuni 30 protsendi võrra. Teise protseduuri saab teha umbes 45 päeva möödudes ja maksimaalselt võib samale piirkonnale teha kolm protseduuri.

Meetod seisneb rasvkoe külmaga mõjutamises. Kuna rasvarakud on eriti külmatundlikud, siis toob see kaasa nende järkjärgulise hävinemise. Surnud rasvarakud väljuvad inimese organismist lümfisüsteemi kaudu paari kuu jooksul. Kui enamik tulemuslikke kehaprotseduure eeldavad ka inimese enda täiendavat panust tulemuse saavutamisse, olgu selleks siis rohke vee joomine, toitumise jälgimine või sportimine, siis külmravi puhul need suurt rolli ei mängi. Küll aga tuleb kindlasti kasuks kogu keha üldise toonuse tõstmine.

Anne-Mai: krüolipolüüs oli minu keisrilõike järel tekkinud iluvea kõrvaldamiseks ainus lihtne lahendus

Anne-Mai (38) sai kaks aastat tagasi teise lapse keisrilõikega. „Esimesel aastal lootsin, et keisrilõike kohale tekkinud rasvapolster läheb ise ära. Seda aga ei juhtunud, kuigi olin ise normaalkaalus tagasi. Kui arsti juures käisin, siis rääkisin oma murest ja sain teada, et tingituna keisrilõike armist ei pruugi ma kunagi sellest kõhuvoldist vabaneda, sest koed võivad olla kahjustatud. Olin kuulnud, et sellises olukorras tehakse rasvaimu, aga õnneks teadis sõbranna soovitada, et hoopis lihtsam ja valutum protseduur on krüoteraapia. Nii ma siis pöördusingi vipMediucmi poole. Protseduur ise kestis umbes tund aega, mille jooksul võeti minu rasvapolster aparaadi otsikuga tugeva vaakumi haardesse ja jahutati seda kuni –8 kraadini. Pärast protseduuri ei olnud mingit ebamugavustunnet, aga teisel päeval oli kõht sellest kohast pisut tuim ja paistes. Tunne oli veidi ebamugav ja kihelev, eriti öösel, justkui sipelgad jookseks naha vahel. Viiendaks päevaks oli paistetus alanenud ja märkasin, et rasvavoldi alt oli esimest korda pärast emakssaamist keisrilõike armi näha. Ühe protseduuri tulemus oli parem kui mitmeaastase trenni tulemus. Olen rahul!”

vipMedicum

Terje Kruus, meedik-kosmeetik: meie aparaadiga külmutatud rasvarakud ei tule enam tagasi

Kogenud vipMedicumi krüolipolüüsi ehk krüoteraapia spetsialist Terje Kruus ütleb, et protseduur aitab just selliste piirkondade puhul, millest trenniga jagu ei saa, ja on efektiivne lokaalsete rasvaladestuste vähendamiseks. „Tulemused on püsivad, kuna külmutatud rasvarakud ei tule tagasi,” ütleb ta ja lisab, et peale mõningase tuimuse või tundlikkuse ei kaasne sellega suuremaid kõrvalmõjusid.

„Kasutame Hispaania firma Cocoon Medicali aparaati, mis võtab rasvapolstri tugevasse vaakumisse ja on seetõttu suuteline viima rasvkoe temperatuuri võimalikult madalale,” selgitab Kruus ning annab ka vastuse, miks just vipMedicumi aparaati on paljud kiitnud.

„Paljude teiste krüoaparaatide puhul vaakumit ei teki, vaid kasutatakse külmutatud otsikut, millega naha peal liigutakse. See aga tähendab seda, et vereringe toimib täielikult edasi ja soojendab kudet sel ajal, kui me seda jahutada üritame.”

Et külmravi paremat tulemust annaks, soovitab Terje teha lisaks lümfitegevust stimuleerivat Endospheresi teraapiat. See teraapia valiti aasta tagasi ka ilutoodete võistluse „Buduaari lemmik” parimaks iluprotseduuriks. „Kuna krüolipolüüsi puhul külmakraadidega hävitatud rakud väljutatakse organismist lümfi kaudu, siis on soovitatav teha lümfi stimuleerivaid protseduure. Endospheres on selleks ideaalne,” tõdeb Kruus. Endospheres on mõnus massaažilaadne protseduur, kus kompressioonvibratsiooni mehhanismiga stimuleeritakse lümfiringlust, ühtlustatakse rasvkudet ja parandatakse ka vereringet. See aitab tulemust kiiremini saavutada ja ühtlasi pinguldab nahka. Lisaks kehaprotseduuridele kasutatakse seda protseduuri ka lõtvunud näonaha pinguldamiseks.

Uuri krüolipolüüsi kohta lähemalt.