.
Oktoobri keskpaigas toimus Anne & Stiili reis Prantsusmaa südamesse Pariisi, kus nauditi romantilise linna parimaid vaateid, lõhnu ja maitseid.

“Kui Nuusta­kul ja Pärnu rannas käidud, siis mine kind­lasti Pariisi. Ja mitte ainult! Käi ära Reimsi mäel, maiusta kuldsete viinamarjadega, külasta šampanjamuuseumi ja kui sealt vahutavat muretsed, siis ikka kastiga. Ära unusta ka parfüümimaja ja teisi Prantsus­maa vaatamisväärsusi.” Sellise mõnusa kokkuvõtte postitas Anne & Stiili Pariisi reisil osa­lenud Reet Parind oma Facebooki-kontole.

Koostöös Go Traveliga toimu­nud reis kestis kokku neli päeva, mille käigus avastati Euroopa kunsti-, teadus-, arhi­tektuuri- ja moekeskust nii jalgsi kui ka bussi­ekskursioonidel. Reisijuhi rollis oli jumestuskunstnik ja Anne & Stiili kauaaegne ilutoimetaja Reet Härmat ning giidiks tuntud tele- ja raadio­ajakirjanik, pikalt Pariisis elanud Sirje Lefebvre.

Õhtusel linnaekskursioonil sai ära nähtud Ooperiväljak, Suured bulvarid, Louvre, Seine’i kaldapealne, Pont Neuf, Bastille’ väljak, Marais’ kvartal, St. Louis’ saar, Cité saar, Ladina kvartal, Panthéon, Luxem­bourgi aed ning jäädvustatud ka kohustuslik foto Eiffeli torni taustal.

Reisiseltskond ööbis ikoonilise Moulin Rouge’i kabaree vahetus läheduses, kus leidus hulgaliselt põnevaid restorane ja kohvikuid.

Šampanjaradadel

Reisi teisel päeval suundusime Champagne’i maakonda, kus tutvusime James Milani šampanjamajaga. Samas asus ka šampanja algupärasel meetodil valmistamise muuseum. Saime teada, et ehtsa šampanja piirkonnas tohib korjata ja väärtuslikuks nektariks toota vaid teatud koguse viinamarju. Kontroll on tihe ja rikkujaid ootab karm karistus. Ülejäänud saagist tohib valmistada vaid veini ja mahla, juhtub, et osa viinamarjadest jäetakse ka lihtsalt põldudele. Viimane oli meie rõõmuks ka sündinud, nii et saime nautida mesimagusaid viinamarju kohe maja­kompleksi taga põllul.