Eestlaste säästud on Kai Kutsari sõnul viimaste aastate jooksul suurenenud, kuid on endiselt ka neid, kel pole üldse midagi kõrvale pandud. Raha­tagavara on vajalik ootamatuste korral, millest olulisim on töökoha kaotus. “Rahatagavara planeerimisel peaks lähtuma just sellest printsiibist, kui kiiresti leitakse pärast töökoha kaotust sama­väärse palgaga töö. Kui ini­mene on tööturul väga nõutud spetsialist ja ta teab, et saab uue töö ka ühe kuuga, siis piisabki paari kuu sissetuleku suurusest rahatagavarast. Kui tegemist on aga näiteks tipp­spetsialistiga, kelle järele ei ole suurt nõudlust ja kes leiaks uue töö umbes aastaga, siis oleks vajalik ühe aasta varu. Üldiselt soovitatakse kolme kuni kuue kuu sissetuleku suurust raha­tagavara,” selgitab Kai. Ta lisab, et mida rohkem inimene on kogunud, seda turva­lisemalt ta end tunneb – see annab enese­­kindlust ja võimalusi valida töö, mis meeldib.

Kai on varem töötanud panga­­kontoris ja näinud mitme­suguseid kliente. “Arvasin alati, et rikastel inimestel on suured säästud, kuna neil on kogu­miseks selgelt paremad välja­vaated. Aga nägin klientidega töötades, et see, kuidas inimene oma rahaasju ajab, on paljuski mõttelaadis kinni – see ei sõltu sissetulekust. Kohtasin palju suhteliselt väikese sisse­tulekuga inimesi, kellel olid korralikud säästud. Ja nägin ka palju suurema sissetulekuga inimesi, kellel ei olnud mitte midagi kõrvale pandud, ainult laenu­kohustused.”

Poole aasta rahatagavara tähendab suurt summat raha. Kuidas seda kokku saada, kui niigi tundub pidevalt, et raha ei ole? Finantsspetsialist soovitab üle vaadata kõik oma senised kohustused ja kulutamis­mustrid. Ta on kindel, et midagi saab säästa igaüks.