Fotod: KRÕÕT TARKMEEL
Kaks aastat tagasi kolisid Teele (35) ja Mart Kase (35) Tallinnast Valgamaale Kalde talusse. “Kui hakata pikalt mõtlema, tekivad kõhklused ja hirmud. Me oleme tegutsejad,” ütleb Teele.

Künkaveerul seisab punase uksega maja. Tiigi ümber volksavad väikesed konnad ja vanad õunapuud tõotavad sügisel head saaki. Taamal, navitrollalikul naiivmaastikul väga rohelise muru ja puudealleega, jalutab äraoleva moega toonekurg. Taevas kummub metsaservani. Kartul on maha pandud. Kägu kukub raal.

Hoovil asjatavad kanad, keda ohjab smaragd­­­­roheliste ja ruugete sulgedega rammus kukk. Aedikus sebib kolmteist talle ning kaheksa lüpsikitse, eraldi kuudis pesitseb kaks sikku. Iiri setterid Miia ja Puntsel sööstavad kui paisu tagant õuele, kus käivad ettevalmistused suveköögi ehitamiseks. “Siin saame vihma eest peidus olla ja mõnikord võib-olla väikese seminari korraldada,” tutvustab Mart. “7. juulil on meil pulma-aastapäev ja mina tahan suveköögis šampust juua!” sõnab Teele. Õige jaa, neid pulmapilte oleme ajakirjas näinud: Teele kandis pruutkleiti, mis algas õlgadelt valgena ja lõppes vastu maad munarebukollasena, Mardil olid püksisääred üles kääritud, kui ta, suur K-täht süles,
merest tuli.

Vankris ärkab kaheksakuune Anna härmatise­hallis – ja sama pehmes – kombinesoonis ja naeratab kohe.