Jorge Fernández/ Unsplash
Mõte pakases lahti riietumisest, et minna jäisesse merevette, pole just kõige meeldivam. Mõistus genereerib lõpmatult põhjusi, miks seda ei peaks tegema. Siiski, on ka palju häid põhjuseid, miks seda teha! Toome neist välja viis!

Tervem sina. Külmas vees suureneb kehas valgete vereliblede osakaal, sest peame kohanema uue keskkonnaga. Ajapikku muutub ka immuunsüsteem tugevamaks ja suureneb organismi võime võidelda haigustega.

Oled rõõmsameelsem. Endorfiinid on keha loomulik valuvaigisti. Külmas vees olles toodab keha neid selleks, et aidata sul toime tulla ebameeldiva tundega. Vees saadud endorfiinilaks ja sellele järgnev rahulolu eneseületamisest kindlustavad hea tuju terveks päevaks.

Näed parem välja. Paranenud vereringe aitab hoida nahka puhta ja säravana, samuti on külmas vees ujumist harrastavad naised täheldanud tselluliidi vähenemist.

Loe ka: Kalaranna Kartmatud ehk kuidas ma Evelin Ilvesega talisuplemas käisin

Tunned, et saad kõigega hakkama! On tõestatud, et külmas vees hoogustub nii naistel kui ka meestel testosterooni ja östrogeeni tootmine. Need hormoonid on seotud viljakuse ja libiidoga. Tänu suurenenud libiidole tunned end ka üleüldiselt enesekindlamalt.

Võid kaalust alla võtta. Külmas vees peab keha tegema tavalisest rohkem tööd, et hoida sind soojas, põletades sealjuures eriti palju kaloreid. Aktiveerub pruun rasvkude, mis muudab kalorid soojuseks ning hävitab valget rasva. Pikapeale parandab see ka ainevahetust.