Tekst: Mari-Liis Helvik | Fotod: Krõõt Tarkmeel | Jumestus: Loore Härmat
Anna Kredentsar (34) alustas aprillis kaalulangetus­teekonda, millele elavad kaasa Anne & Stiili lugejad nii veebiblogi kui ka ajakirjaveergude vahendusel. Siin ta on – kaheksa kuuga pea 30 kilogrammi kergem!

Eksperimendi alguses kaalus Anna 128 kilo ning tema eesmärk oli saada kaalu­number kahe­kohaliseks ja mahtuda taas oma lemmikkleiti. “Lemmik­kleiti mahun, aga istuda selles veel ei saa,” naerab Anna lõuna­­pausi ajal intervjuuks kohtudes. “Kaalun praegu 103 kilo, aga ajakirja ilmumise ajaks on kahe­kohaline number kindlalt käes,” ütleb ta enese­kindlalt. Tundub, et tal on kõik kontrolli all.

Anna on täiesti erinev ini­mene sellest, keda aprillis koh­tasin, ja ma ei pea silmas vaid seda, et ta kaalub tundu­valt vähem. Anna räägib oma muutunud elust energiliselt, silmade särades, ta on õnnelik, et end kätte võttis. Ta on selgelt rahulolev.

Anna tellib Caesari salatit lõhega.

Kas see on su tavapärane lõuna? Mida sa üldse sööd, et nii palju alla võtsid? Khm, Caesar ei pidanud ju kõige tervislikum valik olema…

Kaalulangetuse puhul on toitumine võtmetähtsusega, kõik algab õigest toitumisest, aga mina pean saama ka higistada. Tasakaal on samuti väga oluline – jah, Caesar ei ole kastme tõttu patuvaba, aga kui seda söön, siis teen ka 15 minutit kauem trenni. Vaatan nüüd väga hoolega, mida söön.

Mulle meeldivad väga kala ja muud mereannid. Kui mulle miski väga meeldib, siis olen püsiv, võin süüa kala hommikuks, lõunaks, õhtuks, vahe­palaks. Enne oli mu menüüs palju rohkem süsivesikuid, eriti pastatooteid. Süsivesikuid tarbin nüüd peamiselt hommikuti.