Joshua Rawson-Harris/ Unsplash
Seda, kas enda probleemidega toime tulemiseks valida psühhoterapeut või psühhiaater, kommenteerib psühholoog Helena Väljaste.

Psühhiaater on eriteadlane, kes on saanud arstihariduse ning seejärel spetsialiseerunud psüühikahäirete diagnoosimisele. Psühhiaatrile kui arstile on antud õigus alustada ning läbi viia ravi, samuti kirjutada välja ravimeid. Sageli on psühhiaatrid end täiendanud ja omandanud veel mõne teraapiameetodi.

Psühhoterapeudid on kliinilised psühholoogid, kelle tegevusalaks on psüühika- ja käitumishäirete ravimine. Terapeut hindab vestluse käigus või teste ja küsimustikke kasutades patsiendi probleemide olemust ning kavandab selle põhjal psühhoteraapia, mis aitaks inimesel paremini toime tulla igapäevaeluga ja leida lahendusi tema muredele.


Loe ka: HINGERAVI ABC | Milliste teraapiate ja vahenditega ravida hinge, kui elumere lained üle pea kokku löövad

Iga vaimse tervise spetsialist on täpselt nii hea, kui on tema teadmiste ja kogemuste pagas. Oluline on, et kliendile sobiksid nii teraapiavorm kui ka terapeut, sest ei leidu ühtegi psühhoteraapiameetodit, mis mõjuks ühtviisi tõhusalt absoluutselt kõikide psüühika- ja käitumishäirete puhul.

Lugu ilmus 2013. aasta aprillikuu Annes & Stiilis