Brooke Cagle/ Unsplash
Mis tundeid sõna “koosolek” sinus tekitab? Ajab see silmi pööritama või oled hoopis see, kelle jaoks ei valmista ükski koosolek mingit muret? Edukad naised jagavad nippe, mille abil saad igal koosolekul särada.

Valmista end ette. Üks halvimaid koosoleku stsenaariume on olukord, kus ülemus uurib mõne käsiloleva projekti kohta, kuid sa ei oska talle vastata, sest pole vaevunud endale asju selgeks tegema. Seega mine koosolekule alati ettevalmistatuna ja hoia ennast asjadega kursis.

Ole aktiivne kuulaja. Koosolekud võivad venida pikale ja see võib tekitada kiusatust vaadata, mida tuttavad sotsiaalmeedias teevad. Pane kiusatusele vastu ja kuula aktiivselt, millest räägitakse. Mõtle kaasa. Võib-olla tuleb sul mõni suurepärane idee? Vahest aitab see isegi karjääriredelil ronida?

Jälgi inimeste kehakeelt. Kehakeel on suhtlemise oluline osa. Edukad naised teavad, kuidas kehakeel oma kasuks tööle panna. Järgmine kord, kui pead midagi esitlema, harjuta enne kodus, et võtaksid õige asendi ja et liigutused tunduksid sujuvad. Oluline on jälgida ka teiste kehakeelt, et saada aru, mis tujus nad on ja millal on õige aeg millestki rääkida.

Loe lisaks Barack Obama kolme nippi, kuidas meeldejäävalt sõna võtta

Tee kokkuvõte. Peale igat koosolekut on mõistlik teha enda jaoks kokkuvõtte, et kõik püsiks meeles. Kui juhatad ise koosolekut, käi koosoleku lõpus veel lühidalt üle, millised on meeskonnaliikmete uued ülesanded.

Allikas: theeverygirl.com