Kaubamaja
Tänavuste jõulude kodukujundustrendides valitseb valgusküllane ja heasüdamlik meeleolu, millele lisavad kontrasti külluslikud pronksi- ja vasekarva mustrid, sillerdavad pinnad, vääriskivivormid ning ajatud ja traditsioonilised jõuluvärvid.

Tänavustest jõulutrendidest inspiratsiooni ammutades tuleks eelkõige mõelda kalliskivide helgusele ning kristallidelt peegelduvatele valguskiirtele, lahti rullub tõeliselt külluslik ja lumine talvemuinasjutt. „Jõulumuinasjutu olemuse aitavad tuua esile litrid, teemantid ning hõbeda sära,“ rääkis Kaubamaja turundusdirektor ja ajakirja Hooaeg peatoimetaja Britta Ratas. „Kuuse otsa võib sel aastal riputada rohkesti härmas ja lumega kaetud ehteid, nii on võimalik tähistada valgeid jõule hoolimata ilmast,” lisas Britta Ratas.

Kes soovib lisaks talvemuinasjutule proovida midagi uut ja julgemat, siis sel aastal on kodusisustuses menukaks osutunud pronks- ja vasktoonid kantud ka jõulutrendidesse. „Metalsed toonid ja aimatavad vääriskivivormid rõhutavad tagasihoidlikult, ent kindlal moel jõuluaegset pidulikku õhustikku,“ kõneles Britta Ratas. Aktsendiks võib metalsele vasele, pronksile ja kullale lisada sügavsiniseid ehteid, mis moodustavad ühtse terviku.„Igal asjal on oma lugu ja tähendus, see loob tõeliselt sooja ja heasüdamliku jõulutunde,“ lisas Britta Ratas.

Kolmandat trendi iseloomustab kõige paremini traditsioonilisus. „Jõulud poleks jõulud ilma sügavpunase, okaspuurohelise ja kuldseta,“ rääkis Britta Ratas. Loodusest inspireeritud mustrid loovad põnevaid tekstuure. Tumedamad puidutoonid mängivad traditsioonilise sügavpunasega, luues nii sooja ja loomuliku kuma. Metsaolendid, nagu oravad, karud, põdrad, loovad hubase jõulumeeleolu, ning nende kasukast võib leida just selleaastaseid lemmiktoone, alustades punakatest ja lõpetades pruunidega.