Allikas: Shutterstock
Tervise eest hoolt kandmiseks on mitmeid viise – positiivne ellusuhtumine ja tervislikud toiduvalikud on ühed kõige olulisematest. Just viimased tagavad, et oleksid heas vormis. Kuigi iga organism on erinev, on siiski neil midagi ühist – mida kiirem ainevahetus, seda efektiivsem kaloripõletus. Sa ei kuulu nende õnnelike hulka, kel juba looduse poolt kiire ainevahetus? Õnneks on häid nippe, mida saad juba hommikul vara rakendada. Business Insider reastas selleks tervisespetsialistide parimad soovitused.

1. Treeni hommikul vara. Et päev eriti edukaks kujuneks, tee hommikul kiire treening. Eriti hea, kui harrastaksid hommikuti erinevaid alasid – nii ei kujune treening tüütuks. Ideaalne treening koosneb kardioharjutustest, intervall-meetodil treeningust ja raskuste tõstmisest, seega kas kombineeri neid ühes treeningus või tee kõike eraldi. Intervalltreening aktiviseerib ainevahetust peale trenni veel paljudeks tundideks. Treeningu üldisest kasulikkusest ei pea rääkimagi – see muudab su tugevamaks, saad parema vormi ja muretuma meele.

2. Söö toitev eine. Alusta päeva valgurikka einega. Pole kindel, mida valida? Jogurt või kodujuust ning puder on ideaalsed. Omlett köögiviljadega on samuti suurepärane valik.

3. Ära unusta vett juua. Vee joomise olulisus on selge, aga mõnikord teatud eelised unustatakse. Näiteks, see kiirendab ainevahetust, vähendab südamehaiguste riski, ennetab peavalusid ja aitab sul kaalust alla võtta.

4. Naudi tassikest rohelist teed või musta kohvi. Õiges koguses ei ole kofeiin sugugi kahjulik, eriti kui jood teed või kohvi enne trenni – see annab sulle rohkem energiat, mistõttu jaksad rohkem pingutada.

5. Paku kellelegi istet. Sõidad tööle ühistranspordiga? Ära istu või kui istud, paku vajadusel kellelegi istet – suurepärane võimalus sulle veidi pingutada! Eriti, kui sul on ka istuv töö…

6. Ole positiivne ja naera. Uskumatu, aga südamest naermine on üks esmapilgul väikestest tegevustest, mis hulgaliselt kaloreid põletab. Seega, ära alahinda inimeste huumorimeelt ega pelga südamest kaasa naerda.

7. Jaluta! Kui võimalik, lepi kohtumine kokku mitte kontorisse, vaid kohvikusse, kuhu saad jalgsi minna. Isegi pelgalt kõndimine parandab sinu keha liikuvust, vähendab stressi ja kiirendab oluliselt sinu ainevahetust.