Foto: Shutterstock
Välimine ilu saab alguse organismi seest. Mida puhtam on sinu organism, seda paremini end tunned ja seda värskem näed ka välja. Keha puhastamise programme ja soovitusi selleks on mitmeid (mõned neist on ka eriti kulukad ja ajamahukad), kuid on midagi, mida saad puhtama keha nimel iga päev ise teha.

Organismi jääkaineid “töötleb” maks ja et aidata organismil puhastuda, peaks stimuleerima ja toetama just maksa tööd. Toitumisnõustaja Steph Lowe jagas portaalile My Domaine häid nõuandeid, kuidas seda teha.

Toitumisnõustaja sõnul on parim vahend maksa puhastamiseks vana hea sidruniga vesi, millele võib lisada ka veidi õunaäädikat või looduslikke kiudaineid psülliumipulbri näol. Lowe ütles, et sidruniga maitsestatud vesi toetab ja stimuleerib maksa talitlust, kiirendades selle puhastusprotsessi ja ka organismi üldist ainevahetust. Lisaks sisaldub õunaäädikas samuti maksa puhastumist kergendavaid ensüüme ning see hävitab ka soolestikus halbu baktereid. Psülliumiseemne kestade pulbrit võib seedimise soodustamiseks lisada ka näiteks smuutidesse või putrudesse.