Päevalehe intervjuu Kersti Kaljulaidiga Foto: Madis Veltman
Eile kuulutati Proto Avastustehases toimunud Anne & Stiili Ilulemmikute galal välja Anne & Stiili aasta naine.

"Anne & Stiil julgustab naisi looma enda isiklikku edulugu. Õppima erialal, mis on südamelähedane, töötama end üles valdkonnas, millest kõige enam hoolitakse. Rääkima ausalt teemadel, mis on olulised nii pereringis, tööl koosolekulaua taga, aga ka kogukonnas ja ühiskonnas kuni selle kõige teravamate tippudeni välja. Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid on seda kõike teinud," põhjendas Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helvik aasta naise valikut.

Ajakirja Anne & Stiil aasta naise tiitel kuulutati välja seitsmendat korda. Tiitli pälvib naine, kelle tänavune tegevus on olnud tulemusrikas ja inspireeriv, kes on astunud välja oma tõekspidamiste eest ning sõna otseses mõttes maailma parandanud. Varasematel aastatel on tiitli saanud stsenarist ja režissöör Moonika Siimets, keskkonnaaktivist Züleyxa Izmailova, Terve Eesti Sihtasutuse asutaja Riina Raudne, moedisainer Reet Aus, näitleja Mari-Liis Lill ja ettevõtja Kristel Kruustük.

Anne & Stiili aasta naise tiitli saaja valis välja ajakirja toimetus.

Galal kuulutati välja ka Anne & Stiili ilulemmikud 2019 ehk parimad enam kui 260st tänavu turule jõudnud ilutootest. Valiku tegi põhjaliku testimise järel žürii, kuhu kuulusid Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helvik, Anne & Stiili ilutoimetaja Gerda Miller, muusik ja näitleja Kristel Aaslaid, muusik ja raadiohääl Jüri Pootsmann, kohvikupidaja Angeelika Kang-Osula, muusik Rasmus Rändvee, Eesti Draamateatri näitleja Marta Laan, Eesti Päevalehe nädalalõpulehe LP ja Kroonika peatoimetaja Ingrid Veidenberg, jumestaja Erle Taklai, Ilusalong Intersaloni stilist ja omanik Liina Heck.

LOE LISAKS: FOTOD | Glamuurne ja särav ilupidu! Vaata, milliseid fantaasiarikkaid komplekte kanti Anne & Stiili suurejoonelisel ilugalal

LOE LISAKS: SUUR ÜLEVAADE | Aasta parimad ilutooted on selgunud! Vaata, millised iluvahendid kujunesid nõudliku žürii absoluutseteks lemmikuteks