© MGM/Entertainment Pictures/ZUMAPRESS.com
See on ametlik: Agent 007, kelle rolli on viimastes James Bondi filmides mänginud Daniel Craig, on järgmises filmis esimest korda ajaloos naissoost, vahendab Vogue Paris.

Esimene James Bondi film jõudis vaatajateni 1962. aastal, kuid 2021. aastal kinolinadele jõudvas osas “No Time to Die” on erinevalt eelnevatest spioon naissoost, nimelt mängib Agent 007-t Jamaica päritolu Briti näitleja Lashana Lynch, kes on eelnevalt tuntud näiteks filmist “Kapten Marvel”.

Lashana Lynch hõivab Agent 007 rolli Nomi’na peale seda, kui James Bond mõisteti Jamaicale paugulusse, kirjutab Esquire.

Kuulujutud sellest leivisid juba varasemalt ja mitmete netitrollide kriitika Lashana Lynchi pihta oli šokeeriv, kuid näitleja vastas neile 2019. aasta novembris julgelt: “See ei heiduta mind. Ma tunnen nendele inimestele hoopis kaasa, sest nende arvamus ei pärine mitte õelast kohast, vaid tegelikult kurvast kohast. Sel pole minuga mingit pistmist. Inimesed reageerivad hoopis ideele, millel pole mingit pistmist minu eluga.”

Nüüd hiljuti Harper’s Bazaar UK-le antud intervjuus kinnitas Lynch, et ta on tõepoolest esimene mustanahaline naine, kes kannab tiitlit 007. “Ma olen üks mustanahaline naine — kui selles rollis oleks mõni teine mustanahaline naine, räägiksime samast asjast. Teda rünnataks ja ahistataks samamoodi. Ma pean endale lihtsalt meelde tuletama, et vähemalt see vestlus toimub ja ma olen osa millestki väga revolutsioonilisest.”