Angelina Jolie avaldas värskes intervjuus ajakirjale Vanity Fair ebatavalise mooduse, kuidas tema uude linateosesse osatäitjaid valiti. Film „First They Killed My Father“ põhineb tõestisündinud lool, mis leiab aset Pol Poti režiimi aegses Kambodžas.

Peaosatäitja leidmiseks külastas filmi režissöör Angelina kohalikke orbudekodusid, tsirkuseid ja agulikoole, et leida katsumustega silmitsi seisnud lapsi. Valiku tegemiseks lasti lastel mängida problemaatilise kõlaga mängu.

Lapse ette lauale pandi raha ja tal paluti mõelda millelegi, milleks tal seda vaja on. Seejärel tuli lapsel raha laualt ära krabada. Prooviesinemise läbiviija teeskles, et tabas lapse varguselt, ja tollel tuli vabanduseks vale välja mõelda.

„[Rolli saanud] Srey Moch oli ainus laps, kes vaatas raha väga-väga-väga kaua aega,“ rääkis Angelina intervjuus.

„Kui tal tuli see tagasi anda, võtsid emotsioonid temast võimust. Igasugu eri asjad tulid uuesti meelde. Kui hiljem küsiti, milleks tal raha vaja on, ütles ta, et ta vanaisa suri ära ja neil pole ilusa matuse jaoks piisavalt raha.“

Sotsiaalmeedias on löönud sellise prooviesinemise kirjeldus kired lõkkele. „Mängu“ peetakse põhjendamatult julmaks ja laste sellist kohtlemist andestamatuks.