Anna Wintour Scanpix
"Sarnaselt kõigile teistele kogen ka mina koroonaviiruse kriisi ootamatuste näol ja ei oska ette näha, mida uus päev võib tuua. Küll aga jääb üks asi muutumatuks: president Trump," kirjutab legendaarse moepiibli, Ameerika Vogue'i peatoimetaja Anna Wintour.

"Mina, nagu ka paljud teised, olen jahmunud sellest, kuidas ta on pandeemiale lähenenud. Optimistlikud ja ilma igasuguste faktideta hüüatused, et kõik saab korda, kaootilised reisipiirangute rakendamised, avaldused, et tegemist on "välismaa viirusega". Tema nartsissistlik kergus, millega ta on süü teiste õlgadele veeretanud, tema ebaausus Ameerika rahvaga suhtlemisel ja mis kõige hullem - tema šokeerivalt puudulik empaatiavõime inimeste suhtes, kes tõesti kannatavad ja kardavad," sõnab Wintour ja lisab, et samal ajal on ka testimisvõimekus ja abivajajatele abi saatmine olnud andestamatult aeglane. "Need nädalad on olnud meeldetuletuseks - nagu me vajaksime meeldetuletust - et Ameerika peab valima uue presidendi."

Wintour usub, et presidendiks tuleks valida endine asepresident Joe Biden, kellel on palju omadusi, millest Washington praegu puudust tunneb: viisakus, au, kaastunne, usaldusväärsus ja kogemus.

"Ma olen kindel, et me saame koroonaviirusest üle, aga meid ootavad paljud teised väljakutsed, sealhulgas kliimakriis," sõnas naine ja tuletas meelde, et ka Ameerika on vaja viia jätkusuutlikule teele.

"Milline kergendus oleks omada presidenti, kes seab teiste heaolu enda omast ettepoole ja ei mõtle kogu aeg iseendale," ütles Wintour.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!