Foto: Shutterstock
Planking'u positiivsest mõjust kehale on viimastel aastatel palju kirjutatud. Seega, selle kasulikkuses ei kahtle enam keegi, aga kui kaua seda asendit nähtavate tulemuste nimel hoidma peaks, on jäänud veidi arusaamatuks.

Personaaltreener ja New Yorgi spordiklubi PhilanthroFIT asutaja Doug Sklar ütles portaalile Women's Health, et planking on eriti efektiivne siis, kui hoida asendit 60 sekundit ja teha kolm kordust. Siiski kutsub ta üles mõistlikule treenimisele – kui oled alles algaja, on vigastused kerged tekkima. “Selle harjutuse puhul võib alaselg liiga suurt koormust saada. Kui minut on seljale liiga kurnav, alusta kas või 10 sekundist, mille järel puhka 10 sekundit. Tee kolm kuni kuus kordust,” soovitab ta.

Kestuvusest olulisem on see, et hoiaksid asendit õigesti – ebaõige poosi korral võid endale taas hoopis kahju teha. Seega, kui tunned, et tagumik tahab liiga kõrgele tõusta või selg nõgusaks vajuda, katkesta ja puhka.

Plankharjutus on efektiivne siis, kui hoiad selja- ja kerelihased pingutatuna, kõhu sees ja tuharalihased maksimaalselt pinges.

Loe veel: Vooli kõht paremasse vormi! Kuulsused ja nende treenerid annavad nõu, kuidas seda teha