Foto: CNP/AdMedia/SIPA/Scanpix
Ameerika Ühendriikide eelmine president Barack Obama avaldab homme ilmuvas raamatus "A Promised Land", kuidas presidendiks olemine ning Valges Majas elamine tema ja Michelle'i abielule mõjus, vahendab InStyle.

“Vaatamata sellele, kui edukas ja populaarne Michelle oli, tajusin pidevalt kui pinges ta on, vaikne, aga pidev pinge, mis oli justkui nähtamatu masina tasane mürin,” kirjutab CNNi avaldatud info kohaselt Obama oma uues raamatus.

“Tundsime, nagu oleksime Valge Maja seinte vahel lõksus ning kõik tema eelnevad pettumuse allikad muutusid kontsentreeritumaks, jõulisemaks, olgu siis minu ööpäevaringse tööharjumuse või selle suhtes, kuidas poliitika tõttu meie pereelu pidevalt kontrolliti või rünnati, või isegi sõprade ja pereliikmete suhtumine, et tema roll on teisejärgulise tähtsusega,” kirjutab Barack.

President lisab, et sellesse eluperioodi jäävad ööd, mil ta lamas pimedas toas Michelle’i kõrval ja mõtles päevadele, mil kõik nende vahel tundus lihtsam, kui tema abikaasa naeratas rohkem ning kuidas ta kartis, et äkki need päevad ei tulegi enam kunagi tagasi.

Michelle Obama tunnistas möödunud aastal ajakirjale People antud intervjuus, et tema ja Barack õppisid peale Valgest Majast lahkumist teineteist taas paremini tundma ja armastama. “Me kasutame seda “uut normaalsust” täielikult ära, lihtsalt naudime teineteisega veedetud aega ja meenutame, miks me üldse kunagi kokku saime,” tunnistas ta.