Ekspress Meedia
Tänavu 15. sünnipäeva tähistav Eesti moebränd Monton avas Tallinn Fashion Weeki viimase päeva vastandite võlust inspireeritud erikollektsiooniga.

Erikollektsioon "Duality" sündis Montonile omaselt kahe juhusliku pooluse kokkupuutepunktis, seal, kus nendevahelisest dialoogist tekib midagi sootuks uut, mõneti ootamatut, aga ka andekat ja huvitavat.

Montoni disainerid ühendasid uues erikollektsioonis kaks väikest saareriiki, kes on iseloomult vastandlikud – troopiline ja emotsionaalne Kuuba ning karge ja puhas Island. Suur osa erikollektsioonist on valminud käsitööna. Lisaks valmisid spetsiaalselt selleks moeetenduseks peakatted.

On eriline, et kollektsiooni valmimisse panustasid kõik Montoni disainerid, kellest igaüks on lisanud sellesse tükikese oma isiklikust käekirjast – rahvusvaheliste moebrändidega töötavad disainerid ei saa just tihti oma loovust nii vabalt väljendada. Montoni disainimeeskonda kuuluvad Pille Lauring, Hanna Haring, Triin Kaiv, Catlin Kaljuste, Ryte Krakauskaite, Minja Penttinen, Kirthy Kold, Peeter Rästa ja Sille Sarapuu.

Erikollektsiooni kuulub ühtekokku 30 komplekti nii naistele kui ka meestele, millest viis valitud eset jõuavad Tallin Fashion Weeki järgselt enamlevinud suurustes, kuid limiteeritud kogustes müügile Montoni brändipoodidesse nii Eestis, Lätis kui ka Leedus.