Foto: Karli Saul
Sügisese Tallinna moenädala avas täna Londonis elav Eesti päritolu moedisainer Kristian Steinberg – kollektsioon jutustab Pocahontase rada modernses ja poeetilises võtmes.

Kristian Steinberg on professionaalne konstruktor ja disainer ning kollektsioonis „Pocahontas” on mõlemal oskusel suur osakaal.

Mitmed rõivaesemed on abstraktsed ning võimalusega neid omamoodi kanda või oma keha ja proportsioonide järgi kohendada. Kristian leiab, et kehaideaalide tagaajamine on jõudnud absurdsuseni ning seega varieeruvad tema modellid nii vanuses kui proportsioonides. Kollektsioonis ei tähenda see ühes suuruses vormituid riideid, vaid rõhutab, et tegumood on alati lahendus mis iganes tüüpi kehale.

Pocahontas kollektsioon on valminud tervikuna Eestis ja koostöös Kristiani Eesti Kunstiakadeemias toimunud kursuse võitnud disaineritega Ester Soidla, Britta-Liisa Brutus ja Kreeta Aidla. Kollektsioon on platvorm, kus koostöö jätkub ka teiste noorte Eesti naiskunstnikega nagu graafik, animaator ja muusika looja Grete-Ly Valing ning fotograaf Saara Samantha Steinberg. Show stilistikat juhendab kunstiline juht Jeffrey Cameron New Yorgist ning etenduse koreograafia kontseptsiooni autor on Jüri Nael.

Vaata fotosid: