Scanpix
Mood on alati olnud hea vahend sõnumite edastamiseks. Näitlejanna Natalie Portman otsustas seda Oscarite galal ära kasutada ja astus oma riidevalikuga välja naisrežissööride eest.

Näitlejanna kandis Maria Grazia Chiuri poolt disainitud kuldsete tikanditega Diori õhtukleiti ja kleidi juurde valmistatud keepi, mis tegi kummarduse filmimaailmas tegutsevatele naisrežissööridele.

Portmani keebile olid tikitud naisrežissööride nimed, kes olid möödunud aastal valminud oluliste filmide tegemise juures, kuid ei saanud Oscarite nominatsiooni. Näiteks Greta Gerwigi "Little Women", Lulu Wangi "The Farewell" ja Lorene Scafaria "Hustlers" võeti publiku poolt hästi vastu, kuid mainekale filmiauhinnale neid ei nomineeritud. Tänavune Oscarite gala pälvis selle tõttu ka palju kriitikat.

Olles ise samuti režissöör, teab Portman hästi filmitööstuse tagamaid. Õhtukleidi valik oli naise poolt solidaarne žest kolleegide aadressil.

Scanpix

LOE LISAKS: TOP 10 | Ootamatud lõiked, peidetud sõnumid ja pilkupüüdvad detailid: Oscarite galal kanti läbilõiget maailma moekunstist

Scanpix

Allikas: Vogue