Selgusid esimesed viis laulu, mis kõlavad Eesti Laul 2018 finaalis. Žürii ja publikuhääletuse tulemusel pääsesid finaali Iiris & Agoh „Drop That Boogie”, Stig Rästa „Home”, Elina Nechayeva „La forza” ja Sibyl Vane „Thousand Words”. Rahva häälte tulemusel pääses viiendana finaali Vajé, „Laura (Walk With Me)”. Foto: Taavi Sepp
Juba täna õhtul võistleb 10 lugu Eesti Laul 2018 finaalis võidutiitli eest, et minna Eestit esindama Eurovisioonile. Catwalk valis finalistide seast välja kõige stiilsemad ning uuris nende moe-eelistuste kohta lähemalt. Üks kõige omanäolisema stiiliga lauljannasid on Iiris Vesik, kes toob lavale uudset hõngu.

Iiris & Agoh võistlevad finaalis kaasakiskuva looga „Drop That Boogie”. Eesti Laulu lavale välismaise stiili hõngu toonud laulja sõnab, et talle meeldib, kui ta personaalses diameetris on valitud asjad. „Õiged riided toimivad nagu loitsud. Kui sa tunned end mingis riietuses hästi, siis seda on näha,” on Iiris kindel. Samuti inspireerivad teda inimesed, kes kujundavad oma välimust loominguliselt.

Paistab, et ka laulja igapäevane ja lavaline väljanägemine suuresti ei erine. „Kui saan, siis silkan iga päev õhtukleitides ringi. Kui ei saa, siis mustad püksid ja mingi põnev või soliidne jakk ajab ka asja ära. Viimasel ajal meeldivad mütsid,” lisab särtsakas Iiris, kes kandis vahepeal barette igal pool, kaasa arvatud laval esinedes.

Eesti Laul 2018 1. poolfinaal
Foto: Jaanus Lensment

Kuidas sündis Eesti Laulu lavavälimus? „Tekkis mõte mind ja tantsijaid valgusega üle värvida ja seepärast oleme kõik valges,” selgitab Iiris värvivalikut. Põnev kujundus pärineb Kirke Talult, sellele on lisatud kettidega kotikesed ja Jaapani mõjuga detailid.