Covid 19 pandeemiast tingitud eriolukord on Eestis kestnud veidi üle kolme nädala, paljud meist on isolatsioonis olnud kauemgi. Kolm-neli nädalat on just see intervall, mille järel on paljud harjunud külastama juuksuri- või ilusalongi. Enamik ilusalongidest on täna aga ooterežiimil, nagu ka väga paljud teised teenindusasutused. Millises seisus on on Eesti iluteenindussektor ja kuidas keerulisest olukorrast taas väljapääsu leida, räägib Eesti Juuksurite Ühenduse tegevjuht Kertti Viru.

Juuksurite Ühenduse andmetel pani eriolukorra saabudes uksed kinni üle 200 salongi üle Eesti. “Sulgemine või mittesulgemine on tekitanud palju negatiivseid emotsioone. On neid, kes mõistavad, eriti salongide omanikud, kel on palju töötajaid ja kes vastutavad oma töötajate tervise eest. Kahjuks on ka neid, kes olukorra tõsidust ei mõista...”

Kuigi mitmed juuksuri- ja ilusalongid on praegu suletud, on paljud endiselt avatud – ühtset korraldust sulgemiseks ei ole antud. “Juuksurite Ühenduse seisukoht on, et praeguses olukorras ei ole iluteenuste osutamine mõeldav. Kui oleks alguses öeldud, et paneme nüüd kõik salongid kinni, võiksime ehk praegu arutada juba kriisist väljumise üle.”

Erisaates räägitakse muuhulgas lisaks iluteenindjatest, kes pakuvad iluteenuseid kodustes tingimustes; millist abi oodatakse tekkinud olukorras riigilt ja arutletakse, millist mõju avaldab üleilmne kriis iluvaldkonnale tervikuna.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!