Moekunstnik Lilli Jahilo
“Alguses tegin endale ja perele. Siis tekkis veel huvilisi ja täna läks täitsa pööraseks,” muigab Lilli, kes on terve päeva õmblusmasina taga istunud ja maske vuristanud.

“Kuna meie ateljees käivad õmblejad praegu kontakti minimeerimiseks vahetustega tööl, siis tekkis mulle õmblusmasina taga ideaalne töökoht. Nagu teraapia, nii mõnus,” ütleb moedisainer. “Kõik need on minu õmmeldud, natuke aitab ka teine õmbleja, aga ta tegeleb samaaegselt ka klientide tellimustega.”

Õmblustööle eelnes paar päeva katsetusi lõike ja kangaga. Viimane valiti ateljees juba olemasolevate kangaste seast – selline, mida oleks hõlbus puhastada.

Küsimusele, palju ta neid õmmelda kavatseb, vastab Lilli: “Nii palju, kui jõuan. Seega, pakkumine kehtib, kuni kangast on. Ja järgmiseks kavatsen õmmelda maske vanaemadele. Pitsiga, need tulevad imeilusad. Inimeses peab kõik kaunis olema ja eks mask on ju nagu näo kleit!"

Korduvkasutatavad maskid on musta ja valget värvi, hinnaks 10 eurot. Vaata toodet lähemalt SIIT.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!