President Kersti Kaljulaid New Yorgis ÜRO kliimakonverentsil Foto: Kersti Kaljulaidi Facebooki leht
President Kersti Kaljulaidi töönädal möödub New Yorgis, kus kõigi maailma riikide juhid kogunevad ÜRO Peaassambleele. Seal kandis president aga väga erilist kleiti, mida meile Facebooki vahendusel ka täpsemalt tutvustas. Tema riietus on võimas näide sellest, kuidas meie riietus saab kanda tähtsat sõnumit!

"Ja kleit? Antarktika, meredest ümbritsetud jäine manner on nagu globaalne termostaat, mis reguleerib Maa kliimasüsteemi ja hoiab seda elamiskõlbulikuna. Polaaralad on globaalse soojenemise eesliin, sest nad on väga tundlikud kliimasüsteemi muutustele," selgitab Kaljulaid, et viimased teadustulemused viitavad kasvavale ebastabiilsusele ja liustike sulamise kiirenemisele.

"Mõned paigad on soojenenud viis korda enam kui globaalselt keskmisena, kuigi Antarktikas leiab soojenemine aset pigem ookeanis kui õhus. Mandriliustiku teatud osad on soojenemisele iseäranis tundlikud ja võivad ületada punkti, kust tagasiteed enam pole," rõhutab president oma kleidiga, kui tähtsad on kliimaga seotud küsimused.

Lisaks toob Kaljulaid välja, et Antarktika avastas 200 aastat tagasi ekspeditsioon, mida juhtis Saaremaalt pärit Balti mereväeohvitser Fabian Gottlieb von Bellingshausen.