Foto: Sven Tupits
Moedisainer Perit Muuga esitles 4. oktoobril oma uut kollektsiooni "Iidsete laante maa". Telliskivi kvartali varjatumas osas toimunud esitluse tarbeks olid kohale toodud kuused ja kännud, taustaks mängis Metsatöllu muusika. Spetsiaalselt selleks õhtuks oli püsti pandud Tauno Kangro loomaskulptuuride näitus ja skulptor modelleeris ka kohapeal.

Kollektsiooni mustrid, tekstuurid ja toonid on paljuski inspireeritud vanade eestlaste käsitöömeistrite kasutatud materjalidest nagu puit, raud, pronks, vask ja hõbe. Samuti sai laval näha hundimustreid ja karudega kangaid. Lisaks looduspiltidele oli kontrastina kollektsioonis ka mummumotiivi ja pärlkaunistusi. Läbivateks toonideks on rohelise erinevad varjundid, sinakashallid, sügavpruunid ja metalsed varjundid, millele lisas särtsu moodne roosa. Materjalidest on kasutatud nahka hellitavaid samsiseid kangaid, huvitavaid sissepressitud mustritega sameteid, erinevaid puuvillasid ja efektseid läikivate mustritega kangaid. Disainer kasutas esmakordselt ka trendikaid oversized lõikeid.

Kollektsioonist leiab nii igapäevaseks kandmiseks sobivaid riideid kui ka tõeliselt pidulikke õhtukleite, omanäolisi kotte ja puidust ehteid.

Vaata fotosid: