Foto: Lota Dash
Käesolev aasta on Londonis elavale ja töötavale Indrekule edukas olnud – tema tööd on eksponeeritud erinevates Londoni galeriides, ta on teinud koostööd “Ameerika supermodelli” ja “Suurbritannia supermodelli” särava staari Alisha White'iga (fotod avaldati ka Itaalia Vogue'i veebis!) ja pärast nelja-aastast õpinguperioodi on tal taskus fotograafia bakalaureusediplom Londoni South Bank University'ist. Just bakalaureusetöö raames Indrek Alishat fotografeeriski.

“Minu lõputöö projekti nimeks oli “Undefined Perfection” ja fotosid eksponeeriti grupunäitusel “Y3” Borough Road galeriis Londonis,” tutvustab Indrek. “Fotode idee sündis minu huvist naiseeskujude vastu, kes on tugevad ja iseseisvad, kes suudavad oma sõna maksma panna ja mis eelkõige peegeldub nende stiilist, karakterist ja unikaalsest eneseväljendusest.

Alishat on ta pildistanud ta aga ka mõne kuu eest, kui töötas koos jumestaja Dominic Pauliga. See fotoseeria avaldati ka Itaalia Vogue'i veebilehel.

“Alisha White on osalenud nii Ameerika kui Inglismaa tippmodellisaates ja tema kohta saab rohkem infot tema blogist itsherpersona.com. Temaga oli ääretult meeldiv koostööd teha, ta on väga professionaalne ja tema pikaajaline töökogemus on talle kindlasti kasuks tulnud. Ta teab, mida fotograaf temalt ootab, ta saab poseerimisega hakkama ilma suure juhendamiseta ja see teeb kogu protsessi palju lihtsamaks. Tema karisma ja naturaalne ilu on lihtsalt hämmastavad. Ma ei suuda ära oodata, millal saan temaga taas koostööd teha,” kirjeldab Indrek.

Moefoto on miski, mis on fotograafi alati köitnud. “Mul ei ole lihtsalt seni olnud võimalusi end läbi selle väljendada. Üks minu esimese ühisnäituse projekte oligi keskendunud moefotograafiale ja kuna Eestis ei saanud ma sellega tõsisemalt tegeleda, siis läksin vahepeal muusika ja aktifotograafia peale üle.”

Indrek töötab vabakutselise fotograafina. “Londonis elades ja töötades olen oma stiili drastiliselt muutnud. Siinsed võimalused on andnud mulle tohutult kogemusi juurde, mida saan nüüd moe- ja portreefotograafia valdkonnas rakendada,” lisab ta.