President Kersti Kaljulaid Fidžil kohtumisel president Jioji Konousi Konrotega Presidendi Facebook
President Kersti Kaljulaid viibib töövisiidil ning on läbi reisinud Austraalia, Okeaania ning tänaseks jõudnud Ameerikasse, kus ka visiit lõpeb.

President Kaljulaidi töövisiit Austraaliasse ja Okeaaniasse algas 20. oktoobril ning saab täna Ameerika Ühendriikides läbi. Oleme lähemalt vaadanud, mida Sussexi hertsoginna Meghan Markle on Austraalia visiidil kandnud, seega on õige hetk pöörata pilgud ka meie riigipea poole. Muide, Kaljulaid kohtus Võitmatute mängudel ka Sussexi hertsogi Harryga.

Võitmatute mängude alguses soovis Kaljulaid koos Sussexi hertsog Harryga Eesti veteranidele õnne.
Government House Sydney

Austraalia töövisiidi käigus kohtus president Austraalia kindralkuberner Sir Peter Cosgrove'iga, kohaliku Eesti kogukonnaga ja osales Võitmatute mängude avatseremoonial, kus osalesid ka Eesti teenistuses viga saanud kaitseväe veteranid, kirjutab Delfi.

Presidendi kantselei

Kui muidu oleme teda nägema viisakates kostüümides ja jakkides, siis Võitmatute mängude ajal sai Kaljulaidi näha ka sportlikumas võtmes – tal oli seljas mängude Nike t-särk, mille seljale märgitud, et tegemist on Eesti presidendiga. Keha hoidis Kaljulaid soojas särgi alla sobitatud punase pikkade käiste ja kõrge kaelusega pluusiga, mis tuulte eest keha soojas hoidis.

Võitmatute mängud
Presidendi kantselei

Sydneys Eesti Maja arhiivi ja kogukonnaga tutvudes sai näha Kersti Kaljulaidi naiselikumat poolt, kui ta kandis kehasse hoidvat külmkollast kleiti, mida kaunistasid pitskäised. Väga kaunis ja päikeseline valik!

Eesti Maja arhiiviga tutvumas
Presidendi kantselei

22. oktoobril alustas Kaljulaid töövisiiti Vanuatul, kus ta kohtus president Tallis Obed Mosesega ja peaminister Charlot Salwaiga. Kohtumiseks valis Kaljulaid selga imakuni õrnroosa kostüümi, millele lisasid pehmust laiad varrukad. Temale omaselt oli aksessuaaride valik viidud miinimumi, kandes terve reisi vältel käekella ja pisiksi sillerdavaid kõrvarõngaid. Kostüümid said Vanuatul täiendust lopsakate pärgade näol, mille riigipea kaela sai.

Peaminister Charlot Salwaiga Vanuatul.
Presidendi kantselei

Vanuatul parlamendi spiiker Esmon Saimoniga ja välisminister Ralph Regenvanuga säras president Kaljulaid suurte lilleõitega kaunistatud valges kleidis, mis viib mõtted taas suvesoojuse radadele.

Parlamendi spiiker Esmon Saimoniga Vanuatul.
foto: presiendi kantselei

Fidžil kohtus Kaljulaid oma kolleegi president Jioji Konusi Konrotega ja Fidži peaminister Josaia Voreqe Bainimaramaga, viies riietuse veelgi naiselikumaks. Helesinine midi-pikkuses kleit tegi komplimendi figuurile ning lisas ta välimusele juurde pikkust. Kleiti täiendasid sarnases toonis keskmise kõrgusega kontsakingad, millega on ka piisavalt mugav kõndida.

Fidži peaminister Josaia Voreqe Bainimaramale kinkis Kaljulaid raamatu kaugest ja eksootilisest Eestimaast.
Presidendi kantselei

25. oktoobril alustas riigipea töövisiiti Uus-Meremaale, kus kohtus peaminister Jacinda Arderniga ning kindralkuberneri Dame Patsy Reddyga ning Vaikse ookeani saareriikide diplomaatiliste esindajatega.

Peaminister Jacinda Ardern ja president Kersti Kaljulaid.
Presidendi kantselei

Arderniga kohtudes valis Kaljulaid selga moekad pastelsed toonid, millest eriti köidab pilku kauni prindiga seelik. Lavendlikarva lilla toon on sel hooajal olnud suur moehitt! Pastelsed toonid sidus Kaljulaid kokku šiki valge pintsakuga.

Kersti Kaljulaid ja Dame Patsy Reddy
Presidendi kantselei

Dame Patsy Reddyga kohtudes valis Kaljulaid selga natuke sügisesema kleidi. Lavendlililla toon on asendus tumelilla kleidiga, mida täiendas tugev punane triip ja plisseeritud seelikuosa.

Edasi suundus president Kaljulaid visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus ta esines Detroidis maailma linnapeade tippkohtumisel City Lab ning kohtus New Yorgis UN WOMEN asedirektori Åsa Regnériga ja UNICEFi tegevjuhi Henrietta Forega.

New Yorgis UN WOMEN asedirektori Åsa Regnériga.
Presidendi kantselei
Kohtumisel oli Kaljulaid riietatud Eesti lipu värvidesse, kandes valget kleiti, mida kaunistavad sinised ja mustad lilleõied. Šiki ja ametliku joone lisas riietusele valge nööpideta jakk.