Fotod: Scanpix
Osarite galal pälvib iga-aastaselt filmikunsti kõrval suurt tähelepanu ka mood - maailma tippmoedisainerite loomingut nägime oma parimal kujul ka tänavusel filmiauhindade jagamisel. Siin on meie 14 lemmikut.

1. Alicia Vikander pitsilises Louis Vuittoni kleidis. Dramaatiline gootistiilis must kleit saab naiseliku pitsi ja vallatu lõike eest boonuspunkte - ideaalne!


Foto: Scanpix

2. Dakota Johnsoni kohta on see valik ehk veidi ootamatu - oleme ju harjunud teda viimasel ajal vaid ülipaljastavates kleitides nägema... Kuid vintaaž-stiilis kurguni kinninööbitud ja pikkade varrukatega kleit on äärmiselt naiselik. Hea näide, et seksikus ei peitu alastuses. Kleit Guccilt, ehted vintaaž Cartier.


Foto: Scanpix

3. Emma Stone kandis Givenchy haute couture-kleiti, mida kaunistasid ornamentika ja narmad, mis liikusid koos kandjaga. Võidukale naisele veatult sobiv kuldne valik.


Foto: Scanpix

4. Taraji P. Henson Alberta Ferretti klassikalises sametkleidis. On lõikeid ja materjale, mis lihtsalt sobivad punasele vaibale - hooajast või aastanumbrist sõltumata. See on üks parimatest näidetest.


Foto: Scanpix

5. Nicole Kidman eelistas kurguni kinni nude-toonis kleiti, mis on ühtaegu nii tagasihoidlik kui ka seksikas. Loodud kandmiseks vaid laitmatu figuuriga. Kleit Armani Privé.


Foto: Scanpix

6. Sofia Vergara eelistas samuti kuldset kleiti, kuid nagu ikka - temale omase noodiga.


Foto: Scanpix

7. Jessica Biel meenutab oma kuldses litterkleidis mõnd Kreeka jumalannat. Ideaalne näide, kuidas kanda "alastikleiti" keha liigselt paljastamata.


Foto: Scanpix

8. Brie Larson kandis Oscar de la Renta sametkleiti - vaadake vaid selle kleidi ainulaadset seelikuosa!


Foto: Scanpix

9. Charlize Theroni plisseekleidile annab ainulaadse ilme kleidi pealmine, läbipaistev kiht, mis lisab säravale kangale müstikat ja salapära.


Foto: Scanpix

10. Kristen Dunst kannab Diori haute couture-loomingut. Trendikad taskud muudavad muidu dramaatilise kleidi veidi kasuaalsemaks - üldmulje on šikk ja pidulik!


Foto: Vida Press

11. Hailee Steinfeldti kleiti kaunistavad õrnad lilled. Koos kreemjasvalge tooni ja pika kleidisabaga on tulemuseks väärikas ja glamuurne õhtutualett.


Foto: Scanpix

12. Ruth Negga kannab Valentino kõrgmoekleiti. Erkpunast tooni ja pitsdetaile tasakaalustab romantiline kleidilõige. Braavo!


Foto: Scanpix

13. Üleni mustas läbipaistvas pitsis? Salma Hayek kannab vist tõesti kõik veatult välja...


Foto: Scanpix

14. Sofia Boutella on Oscarite jagamisel küll uustulnuk, kuid riides käib juba nagu kogenud filmistaar! See Chaneli haute couture kleit räägib ise enda eest...


Foto: Scanpix