Lilia Li Mi Yan
Pärnu fotofestivali Fotofest2019 raames saab kuni 23. veebruarini külastada rahvusvahelist näitust “Tulevik oli eile”. Näitusel osalejatest võib üheks põnevamaks leiuks pidada Venemaa päritolu Lilia Li Mi Yan’i, kelle fotoseeria “Isandad ja teenijad” toob vaatajani omanäolised portreed Vene miljonäridest ja nende teenijatest.

Tööde autor mõtiskleb oma teostes inimhierarhia, võimu, eetika ja demokraatia üle ning siseneb suletud uste tagusesse privaatsesse ruumi, kuhu muidu vaatajad ei satuks. 15-17. sajandi paraadlikke portreemaale imiteerivad pildikesed sätivad kangelase rolli Venemaa rikkad ja ilusad, nendega ühes poseerivad pildil teenijad, kes tegelikult oma hariduse poolest isandatele millegi poolest alla ei jää. Lihtsalt elu ja saatus on mänginud meile kätte erinevad kaardid.

Seeria valmis Moskva Rodtšenko-nimelise foto- ja multimeedia kooli diplomitööna ning seda on eksponeeritud mitmetel kohalikel ja välisnäitustel, sealhulgas Moskva suurnäitusel “Mood ja stiil fotograafias” Moskva moodsa kunsti muuseumis.

Indira Mersijanova (28) on sündinud Moskvas. Tal on kõrgharidus kunsti ja disaini erialal. Tänu oma abikaasale ei pea ta raha teenima ja saab keskenduda maalimisele. Tema unistuseks on end Läänes kunstnikuna teostada.

Igor Bojarinov (39) on sündinud Moskvas. Ta on lõpetanud humanitaarkallakuga ülikooli. Ta on töötanud õpetajana, veterinaarina, õppesõidu juhina, juristina. Ta on omanud oma apteeki. Viimased poolteist aastat töötab ta oma õe heaks autojuhina. Tema tegelik unistus on leida amet töökojas, kus tuunitakse autosid. Samuti unistab ta sellest, et saaks ühel ilusal päeval oma unisest väikelinnast jalga lasta.

Olga Emelkina (25) on sündinud Venemaal Volzhskis. Tal on kõrgharidus ja tegutseb moeäris. Ta on abielus ja tal on armas poeg. Olga soovikski oma elu pühenduda lastele.

Veronica Sabayo (48) on pärit Filipiinidelt. Tal on haridus sünnitusabi ja günekoloogia erialal. Ta on abielus ja tal on neli last. Viimased neli aastat on ta töötanud Moskvas koduabilisena. Kord aastas käib ta Filipiinidel, et näha oma lapsi ja abikaasat. Veronica usub, et tema abikaasa ei peta teda iialgi ning ootab teda pikisilmi koju.

Tatjana Lenova (41) on sündinud Moskvas ja lõpetanud disainikooli. Ta on abielus ja tal on kaks last. Hetkel ta ei tööta ning naudib elu ja reisib. Tunneb huvi antiigi vastu ja unistab sellealasest haridusest.

Elena Eliseeva (45) on õppinud lennundusinseneriks. Tema esimene abikaasa suri alkoholismi tõttu. Peale seda abiellus ta uuesti. Tal on kaks last — poeg ja tütar. Viimane on erivajadustega. Samas ei ole ta kaotanud optimismi ja usub, et on elus läbi löönud. Viimased kuus aastat on ta töötanud koduabilisena.

Irina Knjazeva (37) on sündinud Moskvas ja lõpetanud Moskva Koreograafiaakadeemia. Viimased 9 aastat on ta “Yar” nimelise teatri kunstiline juht. Peagi plaanib ta oma teatri kinni panna, sest tema põhižanr — varietee — ei ole enam populaarne.

Olga Prokhorova (54) on sündinud Moskvas. Tal on majandusalane haridus energeetika erialal. Olga on 18 aastat abielus ning peale pikki aastaid kaotanud kire ja tüdinud oma mehest kui sekspartnerist. Ta kohtleb teda pigem kui venda. Olga kavatseb koduabilisena töötada nii kaua, kui ta tervis seda võimaldab.

Andranik Sarkisyan ( 47) on pärit Teheranist, Armeeniast. Ta on lõpetanud ülikooli logistika erialal ja on kvalifitseeritud logistikainsener. Ta on abielus, tütre ja poja isa. Ta on Moskva restoraniketi “Etazh” kaasomanik. Tööalaseks ambitsiooniks on kasvatada restoranide arv 101-ni. Lisaks unistab ta kolmest pojast.

Veronica Sabayo (48) on pärit Filipiinidelt. Tal on haridus sünnitusabi ja günekoloogia erialal. Ta on abielus ja tal on neli last. Viimased neli aastat on ta töötanud Moskvas koduabilisena. Kord aastas käib ta Filipiinidel, et näha oma lapsi ja abikaasat. Veronica usub, et tema abikaasa ei peta teda iialgi ning ootab teda pikisilmi koju.

Külasta kunstniku kodulehekülge: http://limiyan.com/mastersservants