Anne & Stiil
Täna on ametlikult kuninganna Elizabeth II 94. sünnipäev. Sünnipäevapidustused leiavad aga tavapäraselt aset alles juunikuus. Miks see nii on?

Riigipea kahekordne sünnipäeva tähistamise traditsioon sai Suurbritannias alguse rohkem kui 250 aastat tagasi. See kutsuti ellu kuningas George II poolt 1748. aastal.

Nimelt oli kuningas sündinud novembrikuus, kuid ta soovis sünnipäeva tähistamiseks korraldada suured pidustused. Teadupärast pole aga novembrikuu ilm kiita, mistõttu otsustas ta sünnipäeva tähistamise kombineerida sõjaväeparaadiga, mis leiab aset suvel. Traditsioon oligi sündinud.

LOE LISAKS: SUUR KÜBARAGALERII: Kuninganna Elizabeth II eelistab elegantseid ja silmapaistvaid kübaraid

Tavaliselt veedab kuninganna Elizabeth II oma ametliku sünnipäeva, 21. aprilli koos perekonnaga. Sellegipoolest lastakse riigipea auks Londonis ilutulestikku mitmes pargis kui ka Toweri juures. Sellel aastal koroonaviiruse tõttu ilutulestikku ei lasta, sest kuninganna arvates pole see olukorda arvestades sobilik.

LOE LISAKS: President Kersti Kaljulaid kandis kuninganna Elizabeth II-ga kohtumisel kodumaist disaini

Riigipea teist sünnipäeva tähistatakse tavaliselt juunikuus toimuva paraadi Trooping the Colour raames, kuid koroonaviiruse tõttu sel aastal üritust ei toimu.

Tavapäraselt on tegemist suure vaatemänguga, millest võtavad osa rohkem kui 1400 sõdurit, 200 hobust ja 400 muusikut.

LOE LISAKS: Kuninganna käekoti saladused: mis on seal sees ning milliseid signaale edastab kaaskonnale

Allikas: BBC