Mark Litvyakov/RFW
Äsja lõppenud Riia moenädalal esitlesid oma kollektsioone ka põhjamaiselt minimalistlike disainikäekirjadega Pohjanheimo moemaja ning Baltika Gruppi kuuluv moebränd Ivo Nikkolo. Catwalk tutvustab teile mõlemat.

Milline on Pohjanheimo minimalism? “Lihtne, funktsionaalne, asendamatu, ajatu luksus, investeering iseendasse, aega ja keskkonda,” loetleb Ülle Suurhans-Pohjanheimo oma disainikeele põhilisi märksõnu.

“Kevadsuvine kollektsioon on inspireeritud igapäevaelust ning inimestest, kes oskavad nautida igat päeva, muutes iga elatud päeva tähistamisväärseks.”

“Kollektsioon on mõeldud kõigile, kes oskavad väärtustada oma aega, lihtsust, funktsionaalsust ja traditsioone. Kollektsiooni erinevaid elemente on võimalik ja lihtne omavahel ning eelnevate kollektsioonidega kombineerida ning vastavalt stilistikale ja isikupärale kanda kas sportlikus või pidulikus võtmes,” lisab moekunstnik.

Kangastena on kasutatud puhtaid kangaid: kašmiiri, siidikreppi, lina-siidu segu. Detailides on kasutatud perforeeritud naturaalset nahka.

Tutvu kollektsiooniga: