Printsess Victoria ScanPix Scand
Printsess Victoria ja printsess Sofia näitasid Nobeli preemia tseremoonial Stockholmis tõelist kuningliku pere stiili, kandes pidulikku õhtukleiti, tiaarat ja aumärki.

Printsessid jäid galaüritusel oma stiili juurde, üks kandes klassikalist muinasjutulist ballikleiti ja teine glamuurset ja figuuri rõhutavat kõhtukleiti.

Kuningas Carl XVI Gustafi vanim järeltulija, printsess Victoria, kes on ka troonipärija, sukeldus oma välimusega kuninglikesse arhiividesse, kandes sama kleiti, mida tema ema, kuninganna Silvia kandis 1995. aasta Nobeli preemia tseremoonial.

Printsess Victoria
ScanPix Scand

Volüümikas õlgu paljastav õhtukleit koosneb roosast ülaosast, oliivirohelisest vöökohast ja lopsakast hõbehallist seelikuosast. Silmapaistvam osa aga oli seljatagune, mida kaunistasid massivsed roosas ja rohelised lipsud ja suured lilledetailid.

Printsess Victoria
SIPA / Scanpix

Peas kandis printsess 1905. aastast pärinevat pärga meenutavat teemantitega Connaughti tiaarat.

Printsess Victoria noorema venna prints Carl Philipiga abiellunud printsess Sofia valis galaüritusele aga silmipimestava punase õhtukleidi, mida kaunistasid puhvis õlad ja keepi meenutavad käised. Kaelas oli Sofial pärlikeest ehe ning peas tiaara, mida ta ka 2015. aastal abielludes kandis. Algselt smaragdidega kaunistatud tiaarat ehivad nüüd hoopis pärlid.

Printsess Sofia
ScanPix Scand